West of Memphis

6,5 14 oy

West of Memphis Film Konusu

1993′te üç çocuğun bir su kanalında hunharca öldürülmüş bir şekilde bulunması bölge halkını dehşete düşürdü. Kısa bir süre sonra üç kişi tutuklandı. Ve aralarından biri cinayeti itiraf etti. Buraya kadar klasik bir cinayet davası gibi ilerleyen dava verilen idam ve ömür boyu hapis cezalarıyla sonuçlandı. Ancak ardından yaşananlarla tüm süreç içinden çıkılmaz bir hal aldı.
İtirafçının akıl hastası olduğunun ortaya çıkması, üç zanlıyı olay yerinde gören kadının LSD kullandığının kanıtlanması gibi ayrıntılar, diğer iki zanlının büyük bir inat ve inançla masum olduklarını söylemesi, davanın yeniden görülmesi için yapılan kampanyalarla “Memphis Tree” ABD’nin en önemli davalarından biri haline geldi.
Peter Jackson’ın yapımcılığını üstlendiği, Amy Berg’in yönettiği, içinde kampanyalara katılan Eddie Vedder, Henry Rollins gibi isimleri de izleyebileceğimiz 2,5 saatlik dev belgesel “West of Memphis” ortaya ciddi bir adalet komedyası çıkarmış.

Devamını Oku

West of Memphis Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Amy Berg , Lorri Davis , Peter Jackson , Damien Wayne Echols , Fran Walsh Filmi İzleyenler: 3 kullanıcı West of Memphis filmini izledi Filmi Ekleyen: MuRo0o
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!