Düş ve Gerçek Film Konusu

2. Dünya Savaşı gazisi Jimmy Picard, savaş sonrasında çektiği şiddetli baş ağrıları, ani görme ve işitme kayıpları üzerine doktora başvurur. Jimmy üzerinde gerçekleştirilen tüm testler sonuçsuz kalır ve bunun üzerine son çare olarak Fransız bir antropolog, psikanalist ve Kızılderili Kültürü Uzmanı George Devereux’a yönlendirilir. Birbirine taban tabana zıt karakterdeki bu ikilinin, ilk seanslarından itibaren çok iyi bir ilişkileri olur. İkisi birlikte Jimmy’nin anılarını ve düşlerini keşfetmeye başlarlar. Böylece Jimmy, kendini çok daha iyi ve geçmişiyle barışık hissetmeye başlayacaktır.
Arnaud Desplechin’in yönettiği film, Georges Devereux’un alanında çığır açan etnografik psikanaliz çalışması “Reality and Dream: Psychotherapy Of A Plains Indian”dan uyarlandı. Başrolde Benicio del Toro ile Fransız sinemasının önemli aktör ve yönetmeni Mathieu Amalric rol aldı.

Devamını Oku
Yapımcı: Pascal Caucheteux , Jennifer Roth Diğer Adı: Psychotherapy of a Plains Indian Favori: 10 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 17 kullanıcı Düş ve Gerçek filmini izledi Filmi Ekleyen: Adalente
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!