Bir Varmış Bir Yokmuş

6,4 52 oy

Bu video bazı kullanıcılar için uygunsuz olabilir.

18 yaşından büyük müsünüz?

EVET HAYIR

Bir Varmış Bir Yokmuş Film Konusu

Konusunu İtalyan şair Giambattista Basile'in yazdığı 17. yüzyıldan kalma peri masalı serisi Pentamerone’den alan fantastik korku türündeki film, büyücülerin, cadıların, canavarların, kral ve kraliçelerin olduğu bir dünyada geçiyor ve farklı parçalardan oluşuyor. Bunlar; kraliçe, iki gizemli ve yaşlı kadın ile pire bölümleri. (The Queen, The Two Old Women, The Flea) İlk bölüm, Longtrellis Kraliçesi’nin bir macerasını, diğeri bir kralın gizemli iki kız kardeş tarafından baştan çıkarılışını, sonuncusu ise Highhills Kralı’nın dev bir pireye olan saplantısını anlatıyor.
İlk bölümde, kral ve kraliçenin sarayda izlediği sirk gösterisinde herkes eğlenmektedir. Ancak kraliçenin yüzünde hüzün ve acı vardır. Çocuk sahibi olma isteği dayanılmaz bir hal alınca kral büyücüye başvurur. Tek çare, kralın su altında yaşayan dev yaratığı öldürüp yüreğini kraliçeye sunmasıdır. Kral zırhını silahını kuşanır ve ölümü göze alır.

Devamını Oku

Bir Varmış Bir Yokmuş Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Matteo Garrone , Justin Kelly (iii) Diğer Adı: The Tale of Tales, Masalların Masalı Favori: 22 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 80 kullanıcı Bir Varmış Bir Yokmuş filmini izledi Filmi Ekleyen: dirty54

Foto Galeri

Tümünü Gör