Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Büyük Dünya Tarihi

Andrew Marr's History of the World

Büyük Dünya Tarihi (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5 / 10
5 oy

2012 - İngiltere

Belgesel

360 Dak.

Andrew Marr

 -

6 kullanıcının favori filmi

9 kullanıcı, Büyük Dünya Tarihi filmini izledi.

Büyük Dünya Tarihi Film Konusu

Mezopotamya’nın ilk sakinlerinden, Mısır ve Babil’in harikalarına... Fransız Devrimi’nden Sanayi Devrimi’ne, dünyayı şekillendirenlerin, tarihe omuz omuza tanıklık edenlerin hikayesi.

İngiliz gazeteci ve programcı Andrew Marr, insanlığın tarihi şekillendiren 70.000 yıllık serüvenini zamanın içinden geçerek, dünyanın bir ucundan diğer ucuna tarihe yön veren uygarlıkları, savaşları, icatları, keşifleri, zaferleri gözler önüne seriyor. Afrika’daki ilk zamanlarımızdan başlayarak göçebe atalarımızın dünyaya yayılışını, yerleşik hayata geçerek ilk çiftçilere ve ilk şehir halkına dönüşmelerinin izini sürüyor. ilk uygarlıkların doğa güçlerinin üstesinden gelebilmek için nasıl aşırılıklara başvurmak zorunda kaldıklarını keşfediyor ve eski Mısır’ın günlük yaşantısının günümüz pembe dizileriyle hayal edebileceğimizden de fazla benzerlik taşıdığını ortaya çıkarıyor.

BBC'nin büyük bütçeli mega - yapımı, Tarihteki kritik anların canlı anlatımlarıyla karşımıza gelen her bölüm, bu olayların meydana geldiği yerlerde geçiyor ve hayatta kalma, fetih, din, iletişim, ticaret, sanayi, fikirler ve küreselleşme gibi ana temalar etrafında şekilleniyor.

Bu, halkları, uygarlıkları, kültürleri, başarıları ve hezimetleri anlatan bir insanlık öyküsü, yüzyıllara yayılan ilerlemenin, gelişimin ve değişimin öyküsü. Bu muhteşem belgesel ile tarihe tanıklık edeceksiniz!

1 - Hayatta Kalmak
2 - İmparatorluk Çağı
3 - Söz ve Kılıç
4 - Aydınlanmaya Doğru
5 - Yağma Dönemi
6 – Devrim
7 - Endüstri Çağı
8 - Aşırılıklar Çağı

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ap0calypse
Görüşleriniz