Durante la tormenta Film Konusu

9 Kasım 1989'da (Berlin Duvarı'nın yıkıldığı gün) Nico, gitar çalarken kendini videoya kaydetme konusunda tutkulu 12 yaşında bir çocuktur.
Bekar annesi María tarafından büyütülüyor. Aynı gece 72 saatlik bir elektrik fırtınası çıkar ve odasının penceresinden bakan Nico, komşusu Ángel Prieto'nun evinde şiddetli bir sahneye tanık olur. Eve girer ve evde ölü yatan Prieto'nun karısı Hilda Weiss'e rastlar. Onu evinde bulan Prieto'dan korkarak kaçan Nico, yoldan geçen bir arabanın ezilmesi sonucu ölür.
Yirmi beş yıl sonra, 9 Kasım 2014'te Vera Roy, zamanını hastanede hemşire olarak çalışan ve ailesi arasında geçiren bir kadındır: kocası David Ortiz ve küçük kızı Gloria. Banliyödeki yeni evlerine taşınmayı kutlamak için, arkadaşı ve eski erkek arkadaşı Aitor Medina ve annesi Clara'yı evlerine davet ederler; burada Vera, David'le kendisinin Nico'nun evinde yaşadıklarını ve ölümünden sonra Ángel Prieto'nun tutuklandığını öğrenir. üç ay sonra cezaevinde intihar etti. O gece yemekten sonra Vera, 72 saatlik fırtınanın patlak verdiği aynı gece Nico'nun kullandığı eski analog TV seti ve kamera ekipmanına rastlar.
Televizyonu açtıktan sonra, fırtına iki cihazı tek bir cihaz olarak birbirine bağlar ve Vera, Nico ile konuşur ve onu yaklaşan ölümüne karşı uyarır. Ancak konuşmadan sonra Vera, paralel bir zaman çizelgesinde hastanede uyanır: şaşkın ve kafası karışmış olan Vera, bir hemşire değil, bir hastanın ölümünden sonra hastalık izninde birkaç gün geçiren bir doktor olduğunu fark eder; kızı Gloria artık yok; David, eski kız arkadaşı Úrsula ile evlidir; Aitor Medina hiçbir zaman onun erkek arkadaşı olmadı; ve Prieto hala hayatta ve Clara Medina ile mutlu bir evliliği var.
Vera'nın birine her dokunduğunda anıları her iki zaman çizgisini de sürekli olarak geçerken, hikayesinin güvenilirliğini kanıtlamak için Müfettiş Leyra ile tanışır. Ona inanmakta isteksiz olan Leyra, onunla araştırmayı kabul eder ve ikisi de gerçeği ortaya çıkarmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını ve kanıtları aramaya başlar.
Zaman daralıyor ve fırtınanın dinmesine birkaç saat kala. Bu zaman bilmecesinin anahtarının Nico Lasarte'nin nerede olduğunu bulmak ve Hilda Weiss cinayetini kanıtlamak olduğuna inanan Vera, Gloria'yı kurtarmakla kalmaz, Prieto'yu tutuklayıp çocuk Nico ile tekrar konuşmaya çalışır. İki paralel hayatından hangisi gerçek? Önceki hayatı bir hayal mi? Vera, fırtına dinmeden önce işleri düzeltmenin bir yolunu bulabilecek mi?

Devamını Oku
Yapımcı: Mercedes Gamero , Eneko Lizarraga Favori: 182 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 428 kullanıcı Durante la tormenta filmini izledi Filmi Ekleyen: Adalente
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!