Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Companeros

Companeros (1970) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5 / 10
7 oy

1970 - İspanyaİtalya

KomediWestern

120 Dak.

Sergio Corbucci Massimo De Rita Arduino Maiuri Fritz Ebert

Vamos A Matar, Compañeros

1 kullanıcının favori filmi

2 kullanıcı, Companeros filmini izledi.

Companeros Film Konusu

Ayakkabı boyacılığından devrim ordusu teğmenliğine yükselen El Vasco(Tomas Milian), General Mongo'dan(Francisco Bodalo) aldığı emirle şirin kasabaları San Bernardino'ya gelecek İsveçli silah satıcısı Yoldaf Peterson'u (Franco Nero)karşılamak için hazırlanır. Ufak bir çatışma ve işkence terapisinin ardından Vasco, kasabaya gelen ve Penguen lakabını taktığı sarışın'ın bekledikleri kişi olduğunu anlar.
Yoldaf'ın silahları teslim etmesi için generalden söz verdiği parayı tahsil etmesi gerekmektedir. Ancak paraların kapalı bulunduğu kasanın şifresini bilen tek kişi sürgünde ki profesör Xantos'tur.(Fernando Rey)
 
Profesör'ü Texas'tan San Bernardino'ya geri getirmek için yola çıkan ikili yolculuk boyunca Xantos taraftarları, federaller ve Yoldaf'ın eski rakiplerinden kelle avcısı John(Jack Palance) ve şahini Marshall ile mücadele etmek zorundadır
 
Profesör Xantos humanist düşünceleriyle ikiliyi etkilemekte gecikmez ve ekip geri döndüğünde devrimi öncelikle General Mongo'ya karşı başlatmaya karar verirler. Açıkçası her ikisininde aklında farklı hayaller vardır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ruyakiz
Görüşleriniz