Amreeka

6,8 17 oy

Amreeka Film Konusu

Ramallah’ta annesi ve oğlu Fadi ile birlikte yaşayan Muna’nın hayatı uzun zaman önce başvurduğu Amerika vizesinin kabul edilmesiyle değişir. Muna, kocası tarafından kendisinden daha zayıf ve genç bir kadın için terk edilmiş, iyi eğitim almış ve iyi bir işte çalışan umutlu bir kadındır. Ama yaşadığı topraklarda artık onun gibiler için umut kalmamıştır, gittikçe artan İsrail baskısı ve sınır kontrollerinde yaşanan gerginlikler sonrası 15 yaşındaki oğlu Fadi’nin geleceği için Amerika’da bir kasabada yaşayan kız kardeşinin yanına yerleşmeye karar verir.
Hem kızkardeşi’nin ve ailesinin hayatına ve hem de Amerika’ya ayak uydurmaya çalışan Muna ve Fadi için  "vaat edilmiş topraklarda" bir gelecek kurmak hiç de kolay olmayacaktır. Batı Şeria’da bankacılık yapan Muna, Amerika’da ancak bir hamburgercide iş bulur. Oğlu ise Amerikan okulunda “Genç Usame Bin Ladin” olarak parmakla gösterilir.

Devamını Oku

Amreeka Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Paul Barkin , Christina Piovesan Favori: 9 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 2 kullanıcı Amreeka filmini izledi Filmi Ekleyen: efran