Gitarım Ve Silahım Film Konusu

1968 doğumlu başarılı yönetmen Robert Rodriguez'in bir kısa film denemesinden sonra, yazıp, yönettiği ilk yapım olan "El Mariachi", 1992 yılında vizyona girdi. 7000 dolar gibi düşük bir bütçeyle tamamlanan film, kurgu ve senaryo yönünden pek tatmin edici bulunmasa da, Rodriguez'in sinemaya olan tutkusunun en güzel örneği.
Mariachi, gitarıyla dolaşan yalnız bir gençtir. Girdiği barda çalışan barmene, bahşiş karşılığı müzik yapmayı öneren Mariachi, barın zaten bir 'orkestrası olduğu' için reddedilir ve bardan ayrılır. Ayrıldıktan sonra, gitar kılıfıyla bara giden bir başka adam, gitar çantasında sakladığı makinalı silahıyla, barmen harici herkesi öldürür. Mafyabaşı olan patronunu arayan barmen, gangsterlere 'siyah giyinmiş, gitar kılıfı taşıyan bir adam' olarak tanımladığı suçlunun, Mariachi ile karıştırılmasına sebep olmuştur. Gittiği otelde çalışan adam tarafından, 'suçlu' zannedilip, ihbar edilen Mariachi, peşine düşen gangsterleri atlatarak, bir bara gider.
Barda çalışan Domino'ya, '4 adam öldürdüğünü' söyleyen genç adam, Domino'yu masum olduğuna inandırır ve onun odasında kalmaya başlar.
Sokağa çıktığında, silahlı adamlar tarafından kovalanan Mariachi, Domino sayesinde güvendedir. Ancak, Domino'nun çalıştığı barın sahibinin, kendisini kovalayan adamların patronu olduğunu öğrenince, hem kendi hayatını, hem de genç kadını korumak zorunda kalacaktır.

Devamını Oku

Gitarım Ve Silahım Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Robert Rodriguez , Carlos Gallardo Favori: 80 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 87 kullanıcı Gitarım Ve Silahım filmini izledi Filmi Ekleyen: kaplumbagaterbiyecisi