Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Conversations With My Gardener

Dialogue Avec Mon Jardinier

Conversations With My Gardener (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2 / 10
10 oy

2007 - Fransa

DramKomedi

109 Dak.

Jean Cosmos Jean Becker Jacques Monnet Henri Cueco

5 kullanıcının favori filmi

1 kullanıcı, Conversations With My Gardener filmini izledi.

Conversations With My Gardener Film Konusu

Usta Fransız yönetmen Jean Becker, 2007 Karlovy Vary Film Festivali Mansiyon ödüllü, duygu yüklü ve sürükleyici bir yeniden karşılaşma öyküsü olan "İki Farklı Hayat"ta Fransız sinemasının iki önemli ismi Daniel Auteuil ve Jean-Pierre Daroussi'yi bir araya getiriyor.
Henri Cueco'nun anılarından uyarlanan film, gücünü senaryoyu vücuda getiren üçlü Jean Cosmos, Jacques Monnet ve yönetmen Jean Becker'in özenle işlediği diyalogların sıcaklığından ve çekiciliğinden alıyor.
50'li yaşlarındaki Parisli bir ressam çocukluğunu geçirdiği eski aile evine yerleşmek üzere Fransız taşrasındaki kasabasına geri döner. Bahçe işlerinde kendisine yardımcı olacak bir eleman bulmak isteyen ressamın verdiği ilana, tümüyle şans eseri, yıllardır görmediği eski bir okul arkadaşı cevap verir.
Bahçıvanı olarak işe aldığı arkadaşıyla zaman geçirdikçe ressamın tuvalinde yaşama ve nesnelere karşı dürüst ve yalın yaklaşımıyla onu büyüleyen bir adamın portresi belirmeye başlar. Birbirlerinin yaşamlarına merakla yaklaşan eski dostlar, hayata bakışlarını ve deneyimlerini keyifle değiş tokuş ederken Paris'in ışıltılı dünyası ile taşrada yaşamanın çekiciliği arasındaki farklardan dem vururlar. Tazeledikleri dostluk bağları, geç yaş ve sağlıkla ilgili zorluklar tarafından sınanacaktır fakat her şeye birbirlerinin gözlerinden yaklaşan eski dostlar bu sayede yepyeni bir dünya keşfedeceklerdir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen selcuk-793
Görüşleriniz