Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ölüm Treni(ı)

Death Train(ı)

Ölüm Treni(ı) (1993) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7 / 10
10 oy

1993 - HırvatistanİngiltereABD

AksiyonGerilim

103 Dak.

David Jackson

 -

6 kullanıcının favori filmi

3 kullanıcı, Ölüm Treni(ı) filmini izledi.

Film Özeti

Fanatik bir vatansever olan ve Rusya’nın demirperdenin yıkılmasından önceki güçlü günlerine dönebilmesi için her şeyi yapmaya hazır olan eski Sovyet generali Konstantin Benin (Christopher Lee), Alman bir bilim adamı olan Dr.Karl Leitzig’e nükleer bir bomba yaptırır. Amacı, bu bombayı bir şekilde Irak’ın tam kalbine kadar sokmak ve Saddam Hüseyin’i vurmaktır. Bu iş için ince bir plan yapar ve Amerikalı paralı asker Alex Tierney’den (Ted Levine) bombayı gizlice Irak’a giden bir trene yerleştirmesini ister. Üzerine aldığı her görevi mükemmel bir şekilde yapmasıyla tanınan, acımasız Alex Tierney, bir yük trenini kaçırır ve bombayı, içindekilerle birlikte rehin aldığı trene yerleştirir. Olayın duyulması, trenin geçeceği ülkelerde ciddi bir paniğe yol açmadan önce trenin durdurulması gerekmektedir.
Birleşmiş Milletler’in Suç Birimi UNACO’dan Malcolm Philpott, dünyanın dört bir yanından son derece yetenekli bir grup ajanı bir araya getirir. Mike Graham (Pierce Brosnan) ve Sabrina Carver’ın da (Alexandra Paul) aralarında olduğu ekip, ölüm treni hedefine ulaşmadan önce, bombayı ele geçirip etkisiz hale getirmek için zamana karşı olağanüstü bir mücadeleye girişir.
Pierce Brosnan’a, müstakbel James Bond olmanın yolunu açan hareketli bir aksiyon olan ‘Ölüm Treni’, soluk soluğa izlenecek bir yapım..

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen stansfield
Görüşleriniz