Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Sharpe: The Legend

Bütün Fragmanlar ►
Sharpe: The Legend (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8 / 10
6 oy

2008 - İngiltereİngiltere

AksiyonDramMaceraSavaşTarih

Eoghan Harris Charles Wood Lewis L. Russell Nigel Kneale Colin Macdonald Patrick Harbinson

 -

2 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dizinin başında Richard Sharpe, 1809 yılında Yarımada Savaşı sırasında Portekiz’de bulunan 95. Alayda onbaşıdır. General Sir Arthur Wellesley’in hayatını üç Fransız süvarisinin saldırısından kurtarınca teğmenliğe terfi ettirilir. Komutasına verilen seçkin keskin nişancı mangasında Onbaşı Patrick Harper ile çok iyi dost olur.
Wellesley ve komuta heyeti Sharpe ve askerlerini çok başarılı bulur ve gittikçe daha zorlu görevleri onlara vermeye başlar. Ancak asilzade olmadığından ve askeri eğitim almadığından dolayı eğitimli subaylar tarafından sürekli olarak küçük görülür. Ancak buna rağmen cephedeki başarıları sayesinde hızla yükselir ve Napolyon Savaşlarının sonunda yarbay rütbesine yükselir.
Sharpe, savaş döneminde ilk olarak İspanyol asilzade ve aynı zamanda direniş lideri Teresa Moreno ile evlenir. Bu evlilikten bir çocuğu olur. Ancak eşi öldürülür. Sonra Jane Gibbons ile evlenir.[1] Gibbons, Sharpe’ın tüm birikimlerini çalarak onu terk edip kendisine başka bir sevgili bulacaktır. Son olarak Fransız asilzade Lucille Castineau ile evlenir

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen daniel-brk
Görüşleriniz