Sharpe: The Legend

7,8 6 oy

Sharpe: The Legend Film Konusu

Dizinin başında Richard Sharpe, 1809 yılında Yarımada Savaşı sırasında Portekiz’de bulunan 95. Alayda onbaşıdır. General Sir Arthur Wellesley’in hayatını üç Fransız süvarisinin saldırısından kurtarınca teğmenliğe terfi ettirilir. Komutasına verilen seçkin keskin nişancı mangasında Onbaşı Patrick Harper ile çok iyi dost olur.
Wellesley ve komuta heyeti Sharpe ve askerlerini çok başarılı bulur ve gittikçe daha zorlu görevleri onlara vermeye başlar. Ancak asilzade olmadığından ve askeri eğitim almadığından dolayı eğitimli subaylar tarafından sürekli olarak küçük görülür. Ancak buna rağmen cephedeki başarıları sayesinde hızla yükselir ve Napolyon Savaşlarının sonunda yarbay rütbesine yükselir.
Sharpe, savaş döneminde ilk olarak İspanyol asilzade ve aynı zamanda direniş lideri Teresa Moreno ile evlenir. Bu evlilikten bir çocuğu olur. Ancak eşi öldürülür. Sonra Jane Gibbons ile evlenir.[1] Gibbons, Sharpe’ın tüm birikimlerini çalarak onu terk edip kendisine başka bir sevgili bulacaktır. Son olarak Fransız asilzade Lucille Castineau ile evlenir

Devamını Oku

Sharpe: The Legend Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Favori: 1 kullanıcının favori filmi Filmi Ekleyen: daniel-brk
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!