Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bleach(ı)

Bleach(ı) (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8 / 10
55 oy

2004 - Japonya

AnimasyonAksiyonDramKomediMacera

23 Dak.

Masashi Sogo Masahiro Ôkubo Genki Yoshimura

52 kullanıcının favori filmi

39 kullanıcı, Bleach(ı) filmini izledi.

Film Özeti

Ichigo Kurosaki , ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancı birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünüvermesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran şinigami Rukia Kuchiki ’dir.
Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnesında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını –onun hollow la karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak- Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.
Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir. Şaşırdığı üzere Rukia normal bir insan gibi görünmektedir. Rukia, kendini, insan dünyasında kalmak zorunda bırakan şeyin Ichigo’nun normal olmayan gücü yüzünden kendi gücünün hepsini emmesi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden yeteneklerinin iyileşmesini beklerken gigai (yapay insan vücudu) kullanır. Bu sırada Ichigo da Rukia’nın şinigamilik –hollowları yoketme ve ruhları öteki dünyaya yollama- görevini üstlenmek zorunda kalır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen sevendays
Görüşleriniz