Drakula İstanbul'da

8,0 43 oy

Drakula İstanbul'da Film Konusu

Azmi, İstanbul'da yaşayan bir avukattır. Azmi Romanya'da yaşayan Drakula isimli bir kişinin hukuki avukatlığını üstlenmiştir. Bunun için bir tren ile Romanya'ya gider. Azmi Romanya'ya geldiğinde buradaki Bistriç Oteli'ne gider. Daha önce Azmi için bu otelden yer ayırtılmıştır. Otele Azmi için Drakula bir mektup göndermiştir. Mektupta Drakula, Azmi'yi kendi şatosuna götürecek olan arabanın yerini tarif etmiştir. Azmi otel çalışanları ile Drakula hakkında konuştuğunda otel çalışanları kimsenin Kont Drakula'nın arazisine girmek istemediğini, burada mahlukların ve kötü ruhların olduğunu söyler. Hatta oğlunun da burada öldürüldüğünden bahseder. Azmi ise bir tespih göstererek Ben Allah'ıma inanıyorum. der. Kötü ruhların imana bir şey yapamayacağını söyler. Azmi Kont Drakula'nın şatosuna gitmek için oteldeki erkek görevli ile konuşur. Bu kişi burada bir tane araba olduğunu ve çok para verilirse arabanın sahibinin Azmi'yi Drakula'nın şatosuna kadar götüreceğini söyler. Azmi görevliye bu arabanın şoförünü çağırmasını söyler. Daha sonra şoför gelir. Azmi biraz dinlenmek istese de şoför hemen Azmi'yi Drakula'nın şatosuna götürmek ister. Çünkü şoför karanlıkta Drakula'nın topraklarında bulunmak istemez. Şoför daha sonra bunu kabul eder. Azmi dinlendikten sonra şoför, Azmi'yi Drakula'nın şatosuna götürür.
Şoför Azmi'yi şatonun yakınlarında bir yerde bırakır. Azmi'yi buradan bir atlı alır. Azmi Drakula'nın şatosuna vardığında kapıda Kont Drakula vardır. Azmi içeri geçer. Azmi üzerini değiştirip dinlendikten sonra Drakula ile konuşur. Drakula'ya çevredeki insanların neden bu araziye gelmek istemediklerini sorar. Drakula ise kendisinin III. Vlad'ın soyundan geldiğini, bu yüzden de halkın kendisini, ecdadı Kazıklı Voyvoda yani III. Vlad gibi zalim sandığını söyler. Azmi şatonun içinde dolaşırken Drakula'nın uşağına rastlar. Azmi yine Drakula ile konuştuğu bir sırada yanlışlıkla kendi eline kalem batırır ve eli kanar. Kont Drakula Azmi'nin kanını içmemek için kendisini zor tutar.
Azmi, Drakula'nın şatosunda gezinirken şatonun gizli yerlerine doğru yola çıkar. Bir odaya girer. Bu odada uyuyakalır. Drakula'nın bir gelini Azmi'nin yanına gelip onun kanını içer. Drakula ise odaya girip bunu görünce geline kızar. Çünkü Drakula'ya göre Azmi kendisine aittir. Azmi uyandığında bir şey anlamaz. Odasına geri döner. Uyuyacağı sırada Drakula'nın gelini dövdüğünü duyar. Ayrıca pencerenin dışından ilginç sesler gelmektedir. Ertesi sabah Drakula'nın uşağı Azmi'nin yanına gelir. Azmi onunla sohbet ederken uşağa sigaralığını hediye eder. Azmi yine şatonun içinde dolaşırken sıra halinde tabutlar görür. Tabutlardan sonuncusunu açtığında içinde Kont Drakula'yı görür. Azmi odanın birine girer ama Drakula hemen onu bulur. Azmi zaten odaya girdiği anda bayılmıştır. Drakula tam Azmi'nin kanını emeceği anda uşak odaya girer. Azmi'nin üzerine sarımsak atarak Drakula'nın Azmi'ye saldırmasını engeller. Ama Drakula uşağa saldırarak onu öldürür. Bu sırada Azmi ayılır. Drakula dışarıdan bir ses duyar ve pencereden çıkarak duvardan yürüye yürüye aşağı iner.

Devamını Oku

Drakula İstanbul'da Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Turgut Demirağ Favori: 24 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 10 kullanıcı Drakula İstanbul'da filmini izledi Filmi Ekleyen: ruyakiz

Bu filmleri de beğenebilirsiniz