İçimdeki Sessiz Nehir

6,8 30 oy

İçimdeki Sessiz Nehir Film Konusu

Halis 40'lı yaşlarda, geçimini kendisine ait katmer dükkanı ile sağlayan kendi halinde, insanlar tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Eşi Ayla ile arasında yıllardır süren soğukluğu artık kanıksamıştır. Daha 16 yaşında Halis'le evlenmiş olan Ayla okumamış olmanın eksikliğini bol bol roman okuyarak ve belediyenin kadınlar için açmış olduğu kurslara katılarak gidermeye çalışır.
Hükümet tarafından yaşadıkları bu sahil kasabasına kurulması planlanan atık tesisine karşı çıkması nedeniyle merkez tarafından baskıya uğrayan belediyenin yaşadığı maddi zorluğu aşmasında diğer kasabalı kadınları da organize eden Ayla’nın tek öfkesi eşi Halis’tir.
Aynı zamanda belediye encümenliği de yapan Halis bir gün katmer dükkanına yanında çalıştırmak üzere Meznun'u alır. Başlangıçta kendisini işe aldığı için Halis'e minnettarlık duyan Meznun bir süre sonra ailenin gergin ama kanıksanmış sıradan hayatlarını yerle bir eder.

Devamını Oku

İçimdeki Sessiz Nehir Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Mustafa Serkan Eröz , Ayşe Bilgili , Nihan Vardar Favori: 23 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 6 kullanıcı İçimdeki Sessiz Nehir filmini izledi Filmi Ekleyen: dirty54