Sinemalar.com

Neden Olmasın!!!

Neden Olmasın!!!
7 Ocak 2010

Cüneyt Ceylan’ın  yapımcısı, Bogaçhan Dündar’ın yönetmenliğini üstlendiği “Gelecekten Bir Gün” adlı sinema filmi oldukça iddialı senaryosu ve oyuncu kadrosuyla 2010 yılının iddialı filmleri arasında olacak…


Aynı yapımcı ve yönetmenin 2004-2006 yıllarında  gerçekleştirmiş olduğu  Ford Şampiyonlar Ligi Kampanyası TV reklamları dünyanın 48 ülkesinde yayınlanmış ve pek çok ödül almıştı. Film bir sahnesinde Türkiye’nin beş sene sonraki durumu hakkında kehanette bulunurken neden olmasın dedirtiyor…


İşte o sahneden bazı bilgiler;


Dünyanın en kaliteli ve en zengin petrol yataklarının Türkiye’de olduğu ,Türkiye’nin tek süper güç olduğu, Türk Lira\'sının dünyada egemen para birimi olduğu, ABD ekonomisinin çöktüğü, doların hiç bir değerinin olmadıgı bir dönemde  ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray Uefa Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya geliyor…iki Türk takımı Uefa Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya… üstelik Recep İvedik 17  filmi vizyonda ayrıca Ezel hala intikamını alamamış ve hala izlenme rekorları kırmakta……

Tüm yorumlar (23)

Avatar
ultraozzy (Figuran) | 21 Temmuz 2011, 01:36

şampiyonlar ligi finali :DDD çok gülmüştüm ona allah inşallah nasip eder o günleri bana türk sinemasını sevdirdiğiniz için teşekkürler HAYRETTİN VE EKİBİ :)

Cevap Yaz
0
0
mkkalyoncu (Amatör) | 15 Ocak 2010, 00:46

Dün gece N101 radyodan kazandığım davet ile galasına katıldığım ve izlediğim bu film son zamanlarda izlediğim en iyi Türk Filmi. Küfür olmadan nasıl komedi yapılabileceğini özgün ve farklı bir senaryo ile hiç sıkılmadan izledim çok eğlendim ve herkese tavsiye ederim. Filmin girişinde öyle bir şey yapmışlar ki ilk ve tek küfürün üzerine biiiip denk getirmişler. Anlayana süper bir mesaj ve devamında asla küfür kullanmamışlar. İnanılmaz güzel mesajları var filmin ve öylesine alttan alttan verilmiş ki hayran kalmamak etkilenmemek mümkün değil. Mükemmeldi hem Türk Sineması için hem de izleyen insanlar için umut veriyor.
Filmi izledikten sonra şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum ki tüm gençlerin izlemesi gerekir. Eğer abartıyor veya yalan söylüyorsam herkesden özür dileyeceğim burada. Ancak basının da çok etkilendiğine kulaklarımla şahit oldum, bu hafta sonu göreceksiniz zaten gazetelerde ve TV lerde. Bence bu film iyi gişe yapacak.
Y
 

Cevap Yaz
0
0
2518 (Amatör) | 12 Ocak 2010, 20:58

konusuna bakılırsa çok sacma bir film olur bir senaryoya oturtulacağını sanmıyorum yani bu mu yani dedirtir bize daha çok Fantastik bir beynin (lise çağında bir gencin) gece uyumaya çalışrken muhtemelen sevgilisini düşünmeye başlamış ve daha sonrasında konu konuyu açmış ve düşünce keşkelerle buralara kadar gelmiş hatta dahada geliştirilecek olursa ABD TPF [Türkiye Para Fonu (5 yıl sonrasının IMF'si)] 'ye olan borcuna karşılık topraklarını Türkiyeye devretmiş, Artık bütün sinema filmlerinde kıyamet, göktaşı yabancı cisim, arabaya dönüşen uzaylı robotlar neyim Türkiyede olacak, Hala krallıkla yönetiliyor diye İngiltereye savaş açacaz Suriye sınırı Meksika sınırına dönüşecek Kıbrıs Las Vegas olacak, her yıl 50 bin kişiye kura ile Kırmızı kart verecez. En düşük motor hacmi 5.0 olan otomobil görünümündeki canavarlara binecez, ee artık kendi benzininizi kendiniz doldurursunuz heralde... :)

Cevap Yaz
0
0
sinemajestik (Amatör) | 12 Ocak 2010, 22:40

Ben de tam tersini iddia ediyorum. Bence senaryosu cuk oturacak ve güzel bir film olacak.

0
0
Anthe (Profesyonel) | 12 Ocak 2010, 12:00

böyle Türkiye'de büyük taraftarların takımlarının konu edilmesi
filme renklilik katmış hem de Uefa'da her iki takımında karşılaşmasıyla
bir de iyi bir oyunculuk ve senaryo adam gibi birşey olursa izlenir
 

Cevap Yaz
0
0
miiiii (Dublör) | 12 Ocak 2010, 00:08

bu oktay sinanoğlu'nun kitabında anlattığı rüyasına benziyor gibi biraz:) türkiye tek güç, abd ekonomisi çökmüş, türk dili her yerde vb. diğerlerine gelince tabi işin  komik tarafları verilmiş gibi. bilmiyorum ilginç ve değişik bir konu aslında ama nasıll işleneceğine bağlı olarak kaliteli yada kalitesiz bir yapıt olacaktır. 

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz