Sinemalar.com

Adı Aşk Bu Eziyetin Filminin Basın Toplantısı Yapıldı

Adı Aşk Bu Eziyetin Filminin Basın Toplantısı Yapıldı
12 Ağustos 2010

Yapımcılığını Logos Film ve Bursa İnSanat Sinema Derneği\'nin gerçekleştirdiği, Yönetmenliğini  Suat Oktay Şenocak\'ın üstlendiği \"Adı Aşk Bu Eziyetin\" adlı film, 3 Eylül\'de izleyici ile buluşacak.

 

Başrollerinde, Bursa Büyükşehir ve Devlet tiyatrosu oyuncularının yer aldığı filmde, futbola aşkla gönül verenlerin hikâyesi anlatılıyor.

 

Filmin 10 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen basın toplantısına, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, filmin yönetmeni Suat Oktay Şenocak, yapımcı Mehmet Ali Arslan ve oyuncular katıldı.

 

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle çekimleri tamamlanan filmin basın toplantısında konuşan Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, filme inandıklarını ve bundan sonra da filme desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

 

Filmin yönetmeni Suat Oktay Şenocak ise, ‘’Türk sinemasında denenmemiş bir tür denedik. Kamera daha önce taraftarların iç dünyasına hiç çevrilmemişti. Konuya sosyolojik ve psikolojik olarak yaklaşmaya çalıştık. Bu film her ne kadar bir Bursaspor taraftarının hikâyesini anlatsa da diğer takım taraftarları da kendilerinden çok şeyler bulacaklar.’’ dedi.

 

Bursaspor Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam’ın da ufak bir rolle destek verdiği filmin galası, 1 Eylül’de Bursa’da yapılacak.

Tüm yorumlar (7)

Avatar
layemut17 (Dublör) | 29 Ağustos 2010, 19:31

son derece önemli bir girişim... bir anadolu takımının şampiyon olması kadar bir filme konu olması da umut verici... ayrıca belediyenin desteği ve desteğin süreceği haberi de son derece güzel... İstanbul'un herşeyin başkenti olması İstanbul üzerinde ciddi olumsuz etkiler de yaratıyor. bu bakımdan sinema dizi sektörünün Bursa, İzmir, Çanakkale gibi illere kaymasında büyük fayda var... ancak bu yerel yönetimlerin ve devletin teşviki ile olabilecek bir durum. Ayrıca ciddi bir ön çalışma ve alt yapı da gerektiriyor.
bir aksilik olmazsa galasına katılacağım, izlenimlerimi paylaşmaya çalışırım...
 

Cevap Yaz
0
0
SADECESIRADAN (Profesyonel) | 16 Ağustos 2010, 09:51

öncelikle selam bence benim fikrim ..gereksiz bir film..yakında çıkar fenerbahçe galatasaray çaykur rize spor sonra trabzon şekerspor filmleri..millet ne biçim filmler yapıyor..bızımkıler halen neyin peşinde yada bu filmin amacı ne ..neyı anlatmaya çalısıyoır anlamadım..taraftarları mı..her kulübün taraftarı çektiği çile eğer gercek bir spor futbol sever ise ve fanatıkse aynıdır..kaldıkı yıllardır zaten goruyoruz taraftarların takımlarını nasıl desteklerını ..ne şekilde maçlara gittiklerini...tabi benim kendi düşüncem...

Cevap Yaz
0
0
tunaoz (Figuran) | 15 Ağustos 2010, 21:23

bursalılar gişerlerde fazla bi beklenti içerisinde olmasın bence çünkü bursalılardan başka birininn filme gideceğini sanmam.bir fenerlinin yada galatasaraylının bu filme gideceğinide sanmıyorum.yani kısacası filmdede  trafdarlar konuşucak gibime geliyor.ayrıca yakında başka sporlara dair filmler çıkarsa hiç şaşırmam..

Cevap Yaz
0
0
gokhanzade (Profesyonel) | 15 Ağustos 2010, 01:49

Bir takım ile ilgili film olduğu için fazla ilgi görmeyeceğini tahmin ederim, ama galatasaray lı bir taraftar olarak bursa nın gelecek sezondada başarılar göstermesini dilerim...

Cevap Yaz
0
0
mevluTR (Artist) | 13 Ağustos 2010, 17:27

Umarım beklenen ilgiyi görür. Ben Ankaragücü taraftarı olarak gösterime gireceği günü bekliyorum...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz