Sinemalar.com

David Fincher'ın Ejderha Dövmeli Kızından İlk Kareler

David Fincher'ın Ejderha Dövmeli Kızından İlk Kareler
13 Ekim 2010

Bugünlerde sinemalarımızda gösterimde olan İsveç yapımı Ejderha Dövmeli Kız, bir süre önce ünlü yönetmen David Fincher tarafından hakları satın alınarak Hollywood versiyonu ile tekrar gösterime girecek. Fight Club, Se7en, Panik Odası gibi kült filmlerin yönetmeni David Fincher, son projesi The Social Network ABD\'de henüz yeni gösterime girmişken bir başka filmin yönetmenliğine soyunuyor.

 

İsveçli yazar Stieg Larsson\'un milenyum üçlemesinin ilk kitabı olan Ejderha Dövmeli Kız, film olarak İsveç versiyonunun yanı sıra Fincher sayesinde Hollywood versiyonuyla da karşımıza çıkacak. Lisbeth Salander karakterini genç oyuncu Rooney Mara\'nın, korkusuz gazeteci Michael Blomkvist karakterini ise son James Bond Daniel Craig\'in canlandıracağı filmin setinden ilk fotoğraflar internete çoktan sızdı bile. 2011 yılında gösterime girecek filmin setinden ilk fotoğraflara sinemalar.com üzerinden bakabilirsiniz.

Tüm yorumlar (16)

Avatar
jhackinfanta (Figuran) | 18 Kasım 2011, 12:39

ilk film tamamen hüsran müthiş bir kitap okadar kötü yönetilmesi acı verici.bu kitaba kaliteli bir yönetmen şarttı . isveç yapımı ne oyuncularıyla ne de yönetmeniyle beğenmemiştim . okuyunca kitabı tutulmuşken böyle bi film hayal kırıklığına uğratmıştı beni. Mikael Blomkvist için Michael Nygvist yerine oturmamaış belkide en iyi adaylardan biri Craig , aslında Christian Bale görmek isterdim ne alaka diyeceksiniz ama bence güzel olurdu

Cevap Yaz
0
0
TwostarT (Star) | 11 Mayıs 2011, 23:21

Daniel craig neden böyle bir filmde oynarkiii.?                                

Cevap Yaz
0
0
Dwasp (Profesyonel) | 16 Ekim 2010, 12:57

isveç yapımını izledim .. film güzel .. fakat mikael'ı oynayan karakteri ve diğer bir kaç karakteri canlandıran kişileri beğenmemiştim ... ve filmde kitapta hangi kötü sahneler varsa  oynanmış .. inşallah hollwoodta bu sahneler azaltılır ... hollywood oyuncularını yeni tanıdım ... inşallah iyi bir iş çıkarırlar ... :)

Cevap Yaz
0
0
haraptar (Profesyonel) | 16 Ekim 2010, 00:38

Sanki İsveç'liler film yapmayı bilmiyorlar gibi, bu ne densizlik. Hollywood versiyonunu boykot ediyorum. Oscar alsa dahi izlemeyeceğim.

Cevap Yaz
0
1
Neobea (Figuran) | 15 Ekim 2010, 01:16

3 serisinide izledim kitaplarınıda okumak iterdim ark.ısrarı üzerine cok övgü aldıgı için pek tavsiye etmediler bende filmlerini izlemekle yetindim,neyse 3lemede en dikkat çekiçi ve bi beklenti içersine giriosunuz lisbeth salanderin sırtındaki ejderhadövmesi bişiler bekliosunuz kızdan wede dövmeden ama bişi cıkmıyor sadece kızın biraz kafasını kullanarak birazda mac laptopun yardımıyla  ona ismi werilen kişilerin pc girip bilgi yürütüor..neyse bildik polisiyefilmleri gibi ... filmleri sıkıcı sadece 1-2 beklenti içinde olup izelemeye dewam ediyorsunuz...ama hollywood bu işe bi el atmasını cok istiodum nitekimde oldu işl.Dawid fincher den bütçesi yüksek hollywood a yakışan bi ( 3lemeyide yapar umuduyla) bizleri sarsacak İŞTE BU! dedirtecek ve isimlerine  yakışan kendisine de yakışan bi film çekmesi ümidiyle sabırsızlıkla bekliyorum not: keşke  Lisbeth Salander olsaydı cok yakışırdı hollywood wersiyonuna isveç 3lemesi kaldıramadı rooney maradan  dan Lisbeth Salander gibi olmasını istiorum.) kızcağız tek başına filmi götürdü

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz