Sinemalar.com

Sıkıcı Bir Parodi Daha

30 Kasım 2010

Vampirlerden hazetmemek olmaz, True Blood\'daki vampirlerin insanı yanı belki çok da cazip geliyordur birçok insana. Veya Vampires Diaries\'deki aşk hikayesi belki romantiktir, belki de Twilight güzel bir filmdir? Güzel veya çirkin kavramları kişiye göre değişir elbette. Ancak değişmeyen tek şey vampirlere duyulan eski nefretin yerini artık aşkın bırakması. Twilight, True Blood, Vampire Diaries ve hatta Buffy ile bu durum gittikçe belirginleşiyor. Gençlerin, farklılık özlemlerini dile getirmek belki de hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşte tüm bu görüşlere karşı çıkan bir film var karşımızda. Filmden çok bir parodi demek daha doğru olur zira filme benzer pek bir yanı yok bu şeyin. Vampires Suck isimli bir şey bu.

 

Parodi yapmak çok zor iştir, yapamadığınızda insanı gülümsetmek yerine boğabilirsiniz. Tıpkı Aaron ve Jason\'ın önceki filmlerinde olduğu gibi bu film de işte buna en güzel örneklerden birisi. Epic Movie, Meet the Spartans, Disaster Movie gibi Hollywood klişeleriyle dalga geçmeyi kendine görev edinmiş filmlere imza atan ikili, bu rezaletlere bir yenisini daha eklemeyi başarıyor. Kendileri eğleniyordur belki bu filmlerde ancak başka kimsenin eğlenmediğini söylemeye gerek yok. Üstelik parodiler ile dalga geçtikleri filmlerin daha fazla dalga geçilmeye ihtiyacı da yok. Birisi Jason Friedberg ve Aaron Seltzer\'i durdurmalı. Ancak onların durmaya niyeti pek yok. Zira gişede başarılı iş yapıyorlar.

 

Popüler gençlik filmleriyle dalga geçen ve her sahnesinde bu parodiyi abartılı bir şekilde bizlere veren Vampires Suck, aldığı olumsuz yorumlara rağmen gişede 60 milyon dolar hasılat yapmış bir film. Bu da konunun bir diğer ilginç boyutu. Bu durum belki de sadece ters psikoloji ile açıklanır: \"Bu filme sakın gitmeyin!\" diyen sinema eleştirmenlerinin merak ettirdiği onbinlerce insan sırf bu merak yüzünden bile bu filmi izlemiş olabilir. Beğenip beğenmemek sorunu yok burada, sadece gişede kazanılmış bir 60 milyon dolar var. Bu da Aaron ve Jason ile birlikte film yapım şirketlerini oldukça mutlu etmiştir, kritikleri gözardı edip.

Tüm yorumlar (12)

Avatar
4Rock (Jön) | 5 Mart 2011, 17:23

Bir filmi eleştirmek için izleyen kişi eleştiricek bir çok şey bulur.Denizgur isimli arkadaş belli ki kendisini eleştirmen ilan etmiş.
Bence gayet güzel bir komedi.

Cevap Yaz
0
0
renesmeebellaedward (Profesyonel) | 6 Aralık 2010, 16:12

Ben internette izledim.Bu sene Türkiye'de vizyona çıkıyor ve ben daha önce internetten izliyorsam.Film İnternete düşüyorsa.Film pek iyi sayılmaz bence.Yani bir film vizyona çıktıktan en az bir hafta sonra internete düşüyor.Bu film ABD'DE vizyona girdi ve burada vizyona girmeden Türkiye'de internette.
Vampirleri çok severim.Tam bir manyağım.O yüzden değil ama filmi izlemeye gitmeyin bence ödeyeceğiniz paraya yazık.Bende merak ettim.Komik yerleri vardı ama aşırı abartılmıştı.Ben tavsiye etmem.Ama siz bilirsiniz çünkü bu benim görüşüm.

Cevap Yaz
0
0
ruwi12 (Amatör) | 6 Aralık 2010, 16:08

bence sinemada izlenecek kadar ii bir film değil değmez yani evde boş vakitte eğlenmek için izlenecek bir film kafa yormadan. abartmışlar ama zaten olay abrtmak burda o yüzden fena değil ama korkunç bir film gibi birşeyde beklemeyin o kadar ii değil

Cevap Yaz
0
0
drrahman89 (Jön) | 6 Aralık 2010, 10:53

Hehehe... Bu filmde kimse eğlenmiyorsa, o zaman nasıl 60 milyon toplayabildi?:) Epic movie konusunda eleştirmene katılyorum, ama bence onun dışındaki parodiler gayet güzel ve eğlencelidir. Tabi bu haberi yazanın bir Twilight hayranı olarak düşünsek iş başka, o zaman Vampires suck hoşuna pek gitmez:) Blockbasterlerle dalga geçip gülmekte ayip bir şey yok, hatta ve hatta klasik şaheser yazarları bile bunu hep söylüyorlar. Sonuçta bir Twilight hayranı olmak, herkes gibi olmak demektir, ama bununla dalga geçebilmek farklılık gösterir.

Cevap Yaz
0
0
Vanille (Figuran) | 5 Aralık 2010, 21:50

Gitmeyi düşünüyordum ama filmle ilgili çok fazla yorum okudum/duydum hepsi de filmin kötü olduğuna dair yorumlardı. Aslında ben hala gitmek istiyorum, güleceğime inanıyorum ama açıkçası bu yazı da beni etkilemedi değil. Yine gidip kendi yorumumu mu oluştursam?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz