Güçlü Kadrosu İle Unutulmayacak Bir Sevgi Hikâyesi: Çınar Ağacı

24.02.2011 09:31
Güçlü Kadrosu İle Unutulmayacak Bir Sevgi Hikâyesi: Çınar Ağacı

Senaryosunu Handan İpekçi’nin yazdığı sevgiyi, hüznü, yalnızlığı, aşkı, kızgınlıkları, affedişleri anlatan BKM Film yapımı ÇINAR AĞACI filmi Türkiye’de 200 kopya ile 18 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.

 

Dört çocuk, torunlar, iki ayda bir evden eve taşınan çiçekler, plâklar, bir sandık ve gramafon. Ve iki ayda bir buluşulan \"Çınar Ağacı\"!
Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın biraz muzip, biraz huysuz kişiliği çocuklarına hayatı zorlaştırıyor görünse de torunu Barış’ın hayatındaki en anlamlı şey “anneannesi”dir. Bir tek Barış, anneanneye kavuşulacak  “Çınar Ağacı” buluşmalarını ve sıranın onların evine gelmesini iple çekmektedir!

 

ADVİYE HANIM ve BARIŞ’IN İMRENDİREN ARKADAŞLIĞI

 

Tiyatro sanatçısı Celile Toyon’un 30 yıl sonra ilk kez kamera karşısına geçtiği Çınar Ağacı’nda usta oyuncuya torunu Barış rolünde 5,5 yaşındaki Deniz Deha Lostar eşlik ediyor. Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın çocukları rollerinde ise Nurgül Yeşilçay (Sonay), Suzan Aksoy ( Feriha) , Hüseyin Avni Danyal (Uğur) ve Ragıp Savaş ( Murat) yer alıyor.

 

Settar Tanrıöğen, Jülide Kural, Ebru Özkan,  Nejat İşler ve Erol Keskin gibi oyuncular da aile ağacının diğer yapraklarını oluşturuyor.