Sinemalar.com

Güçlü Kadrosu İle Unutulmayacak Bir Sevgi Hikâyesi: Çınar Ağacı

Güçlü Kadrosu İle Unutulmayacak Bir Sevgi Hikâyesi: Çınar Ağacı
24 Şubat 2011

Senaryosunu Handan İpekçi’nin yazdığı sevgiyi, hüznü, yalnızlığı, aşkı, kızgınlıkları, affedişleri anlatan BKM Film yapımı ÇINAR AĞACI filmi Türkiye’de 200 kopya ile 18 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.

 

Dört çocuk, torunlar, iki ayda bir evden eve taşınan çiçekler, plâklar, bir sandık ve gramafon. Ve iki ayda bir buluşulan \"Çınar Ağacı\"!
Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın biraz muzip, biraz huysuz kişiliği çocuklarına hayatı zorlaştırıyor görünse de torunu Barış’ın hayatındaki en anlamlı şey “anneannesi”dir. Bir tek Barış, anneanneye kavuşulacak  “Çınar Ağacı” buluşmalarını ve sıranın onların evine gelmesini iple çekmektedir!

 

ADVİYE HANIM ve BARIŞ’IN İMRENDİREN ARKADAŞLIĞI

 

Tiyatro sanatçısı Celile Toyon’un 30 yıl sonra ilk kez kamera karşısına geçtiği Çınar Ağacı’nda usta oyuncuya torunu Barış rolünde 5,5 yaşındaki Deniz Deha Lostar eşlik ediyor. Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın çocukları rollerinde ise Nurgül Yeşilçay (Sonay), Suzan Aksoy ( Feriha) , Hüseyin Avni Danyal (Uğur) ve Ragıp Savaş ( Murat) yer alıyor.

 

Settar Tanrıöğen, Jülide Kural, Ebru Özkan,  Nejat İşler ve Erol Keskin gibi oyuncular da aile ağacının diğer yapraklarını oluşturuyor.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
angellika (Dublör) | 27 Şubat 2011, 22:13

Oyuncu kadrosu güzelde yine de insanda bir soru işareti bırakıyor ve kadını iki çocuklu diye anlatıyorlar ama fragmanda bu 2.çocuğu göremedim bir türlü ben :/

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 27 Şubat 2011, 18:24

sıcak bir hikayaye benziyor.oyuncu kadrosu da ilgi çekici üzerine ben de anneannemi çok severim...bekleyip göreceğiz.

Cevap Yaz
0
0
xnzzx (Figuran) | 27 Şubat 2011, 15:06

kadro iyi diyoruz ama önemli olan sonuç.o sonuçta bizi şaşırtmasın..sonra

Cevap Yaz
0
0
player1905 (Artist) | 25 Şubat 2011, 11:43

ya bu film 18 şubatta girecekti gösterime ertelendi acaba düşünüyorumda çok iyi bir film değilmi korktuklarından möı ertelediler

Cevap Yaz
0
0
Emsallsiz (Jön) | 24 Şubat 2011, 16:18

Benim bir süredir merak ettiğim Türk filmlerinden biri iyi olacağından eminim kadro çok güzel

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz