Sinemalar.com

Çınar Ağacı Filminin Galasından Çok Özel Görüntüler

Çınar Ağacı Filminin Galasından Çok Özel Görüntüler
17 Mart 2011

Senaryosunu Handan İpekçi’nin yazdığı sevgiyi, hüznü, yalnızlığı, aşkı, kızgınlıkları, affedişleri anlatan  BKM Film yapımı ÇINAR AĞACI filminin galası, sanat dünyasının ünlü isimlerini biraraya getirdi. ÇINAR AĞACI filmi, Filli Boya Ana Sponsorluğunda 18 Mart Cuma günü,  220 kopya ile seyirciyle buluşacak.

 

1500’ü aşkın davetliyi ağırlayan filmin galasında kırmızı halı seramonisi, Yılmaz Erdoğan – Belçim Bilgin Erdoğan, Demet Akbağ – Zafer Çika, Ebru Şallı – Harut Tan, Yalın, Yaşar,  Ali Kocatepe, Tarık Ünlüoğlu, Hakan Algül, Burcu Kara, Sinemis Candemir, Ruhi Sarı, Yeşim Ceren Bozoğlu, Süleyman Turan, Ayda Aksel, Naz Elmas, Bican Günalan, Caner Alkaya, Murat Evgin, Gürgen Öz, Nuri Gökaşan, Feraye Tanyolaç, Neşe Sayles, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Ayça Erduran, Buşra Pekin gibi isimleri biraraya getirdi.

 

Filmin oyuncuları da Jülide Kural ve Settar Tanrıöğen dışında tam kadro kırmızı halıdaydı... Settar Tanrıöğen yurtdışında bir festivalde olduğundan, Jülide Kural ile sabah saatlerinde rahatsızlanan bir yakını nedeniyle galada yer alamadılar.

 

Nurgül Yeşilçay galaya Ezra&Tuğba Çetin imzalı kırmızı bir elbiseyle katılırken, Ebru Özkan ise Özgür Mansur’un bir elbisesini giydi.

 

Zaman zaman gözyaşları ile izlenen film, kimi sahnelerinde de seyirciyi çok güldürdü. Finalde ayakta alkışlanan Çınar Ağacı, herkese anne sevgisini hatırlattı.

 

Yılmaz Erdoğan, filmi izlerken gözyaşlarını tutamadığını, çok etkilendiğini söylerken, oyunculukları da çok beğendiğini belirtti. Demet Akbağ da filmi hem gülerek hem ağlayarak izlediğini, anneliği, aileyi çok naif bir dille anlattığını söyledi. Akbağ finalde, Celile Toyon’u ellerini öperek tebrik etti.

 

Burcu Kara “Film oldukça duygusaldı.gözyaşlarımı tutamadım. Beni çok etkiledi.” Derken, Ebru Şallı “Filmi izlerken gözyaşlarıma hakim olamadım. Anneliğin ne kadar kutsal olduğunu bir kez daha hatırladım. Bana anne olduğumu hatırlattı.” Dedi. Ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak ise “Aile değerlerinin, kavramlarının değişmeye başladığı son zamanlarda, film  seyirciye bu duygunun ne kadar değerli olduğunu tekrar hissettirecek. Oldukça duygusal bir film olmuş. İzlerken annemi çok özlediğimi  hissettim. Eve dönerken annemi arayıp, onu çok sevdiğimi söyleyeceğim. Filmin konusunu, işleyişini, oyunculuklarını çok beğendim.” Yorumunu yaptı.

Tüm yorumlar (9)

Avatar
Eee87 (Figuran) | 30 Mart 2011, 23:41

Nurgül Yeşilçay birçok filminde olduğu gibi yine farklı bir karakterle bizlerle oldu.Sonuç mükemmel.Galaya gelirsek süper bir kıyafet fakat nejat işlerin bu özensizliği nedir ya?Galaya saygı yok,diğer oyunculara saygı yok,seyirciyede saygı yok ben anlamıyorum bir jean üstüne bir siyah gömlek ve ceket giyip 2 saat orda durmak bu kadar mı zor?Para sorunu var desek hiç sanmam.Dizilerden alınan ücretler ortada.Lütfen biraz seyirciye saygı ya nedir bu.Biz para ödeyip filmlere gidiyoruz.Ama onlar hiç.

Cevap Yaz
0
0
Yunusİnanç (Amatör) | 24 Mart 2011, 12:57

nurgül Asmalı'dan sonra epey bi itici gelmeye başladı.

Cevap Yaz
0
0
ilericimm (Profesyonel) | 20 Mart 2011, 04:55

oyuncu kadrosu iyi fakat nurgulun oldugu filmden hayır gelmez gibime gelior.

Cevap Yaz
0
0
not-optimist-fall (Jön) | 19 Mart 2011, 09:29

Yorumlar olumlu filmin kadrosuda ii güzel bir film olacaga benziyor yinede izlemeden bişey söyleyemeyiz..

Cevap Yaz
0
0
Lee10 (Dublör) | 19 Mart 2011, 01:30

Televizyonda yeterince duygusal aglamalı zırlamalı diziler var ne gerek var ki bunlara...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz