Sinemalar.com

Audrey Tautou Sinemayı Bırakıyor

Audrey Tautou Sinemayı Bırakıyor
11 Ağustos 2011

\'Amelie’ ile ünlenen fransız aktris Audrey Tautou \"BEAUTIFUL LIES\" filmi ile sinemaya veda etmeye hazırlanıyor.

 

Yeni filmi ‘Beautiful Lies’ ile izleyicisiyle buluşacak olan oyuncu bu filmin ardından sinemaya veda edeceğini açıkladı. Aktris, ‘‘Ben böyle bir gücü hiçbir zaman istemedim ki, özgür olmayı yeğlerim’’ diye konuştu.

 

Küçüklüğünde uzun süre piyano eğitimi alan, sonrasında tiyatroya başlayan Tautou, Paris Üniversitesi’nde edebiyat okuduktan sonra yeniden tiyatroya geçiş yaparak oyunculuğa başlamıştı.2000 yılında Fransa’da “Gelecek Vadeden Genç Sinema Oyuncusu” ödülünü kazandıktan sonra, 2001 yılında Ameline filmiyle yıldızı parlamıştı. Bu filmden sonra Hollywood’da da çalışma şansı yakalayan oyuncu, Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code, 2006) ve Coco Chanel’den Önce (Coco avant Chanel, 2009) gibi büyük prodüksiyonlarda da rol almıştı.

 

İngiliz The Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada yakında oyunculuğu bırakacağını açıkladı.Kariyer odaklı yaşayamadığını ve yapması gerekenleri ertelemekten şikayetçi olan Audrey \"Kariyerime hiç de bağlı değilim. Bir sürü b planım var; denizci olmak, çizim yapmak, yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Ama zamanım yok... Beni çok sıkıyor bu durum, bu yüzden yakında oyunculuğu bırakmayı planlıyorum. Ayrıca Dev bütçeli filmlerde yer almaktan yoruldum,özgür olmayı tercih ediyorum: ‘’Üstüme büyük dalgaların geldiğini görünce sörf tahtasını alıp sahile geri kaçan bir yapım var\"diyen ünlü oyuncu, eski filmlerindeki oyunculuklarından memnun olmadığını da sözlerine ekledi.

 
Tüm yorumlar (89)

Avatar
Serhan Uzun (Figuran) | 1 Nisan 2019, 09:18

Yapma be Amelie. Bunca gereksiz oyuncu varken niye sen...

Cevap Yaz
0
0
goygoyriza (Amatör) | 30 Ağustos 2013, 05:15

Çok doğru bir karar almış. Onu bu kararından ötürü kutlarım.

Cevap Yaz
1
0
lemuizolanski (Figuran) | 28 Ağustos 2014, 09:02

Neden?Başarıyı mı kıskanıyorsun.

0
2
alperkocyigit (Amatör) | 17 Aralık 2011, 20:09

Yazık olmuş ne diyelim. Dedikleri gibi fazla abartılacak bi oyunculuğu yoktu fakat filmlerini sırf sempatik olduğu için izlemiş bulunuyorum :D "Eski filmlerindeki oyunculuğu beğenmediğini belirtmiş bence oyunculuğunu beğendiği içine sinen bir film çektikten sonra bırakabilirdi.En azından içi rahat bırakırdı.En iyisini yaptım diyebilirdi kendi için.Şahsen ben olsam öyle yapardım

Cevap Yaz
0
0
gzde00 (Amatör) | 8 Kasım 2011, 16:40

umarım gerçekleşmez çünkü insana kendini sebepsiz izlettiren bi enerjisi var..

Cevap Yaz
0
0
PatrickJane (Profesyonel) | 4 Şubat 2012, 19:10

aynen öyle...

0
0
feroniax (Amatör) | 2 Eylül 2011, 23:42

öyle abartılcak bi oyunculuğu yoktu. kaldı ki o da bunu iddia etmemiş. ancak ne var ki izlemesi çok keyifliydi. şirindi, sevimliydi. her şeyden öte son açıklaması yeterince samimiydi. en azından öyle olmasını, iyi düşünmüş olmasını ve kararından dönmemisini umuyor, hayallerini gerçekleştirmesini diliyoruz. eğer geri dönerse benim için bütün masumiyeti ölücektir. pek sevdiğim hatta, her sevdiğim oyuncuya yaptığım gibi, tüm filmlerini izlemiş ben için burukluk verici haber. o burukluk hissi çok uzun sürmez ama; tüketimin bkunu çıkarmış dünyamız için biri gelir biri gider diyoruz. hem pek umursamıyoruz, hem de umursamadığımız için üzülüyoruz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz