Sinemalar.com

Kurtlar Vadisi’nin efsane ismi ’Laz Ziya’ lakaplı oyuncusu Usta aktör İstemi Betil, 68 yaşında yaşama veda etti.

Kurtlar Vadisi’nin efsane ismi ’Laz Ziya’ lakaplı oyuncusu Usta aktör İstemi Betil, 68 yaşında yaşama veda etti.
11 Kasım 2011

TRT Türk'ün haberine göre; tiyatro sanatçısı İstemi Betil 68 yaşında yaşama veda etti. Başarılı bir seslendirme sanatçısı da olan Betil, ' Kurtlar Vadisi ' dizisinde ' Laz Ziya ' karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

Pek çok projede seslendirme sanatçısı olarak görev yapan sanatçı, 'Yüzüklerin Efendisi' serisinin Gandalf'ı gibi önemli karakterleri ve Kirk Douglas, Anthony Quinn gibi sanatçıları seslendirmiştir.

Tüm yorumlar (42)

Avatar
Dursun Kubilay Ömer (Amatör) | 4 Ekim 2017, 00:01

laz ziya karakteri ile oynayan istemi betile allahtan rahmet dilerim yalniz bir şeyin hakkını teslim etme gerekli yazıklar olsunki bu pano filme ve sahiplerine adama sanki viguran parası verip hamuduyla götürdüler ve adamın evine icra geldiğinde görsel basın ve yazılı basın adamı rencide eder gibi icra yaygarası vermiştir ulan be deyyus adamım diye geçinen insan müsveddeleri amamı bir canlı canlı mezara koymadığınız kaldıydı öldü ve sizin gibi mahlukatların elinden kurtuldu bu ülkede siğorta yokmu sinema ve tiyatro işçileri neden korunmaz ve acite edilir yazıklar size çok bile siz insandan olma mahlukat müsveddelerisiniz hepinizi Allah yerin dibine soksun ve allahın hesabıla hesaplanın okadar.

Cevap Yaz
0
0
CEVDET32 (Amatör) | 26 Kasım 2011, 14:56

mekanı cennet olsun...

Cevap Yaz
0
0
raplekan (Dublör) | 24 Kasım 2011, 18:22

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. benki onu bafra'da görme fırsatına nail oldum ii insandı ii bir sanatçıydı örnek bir kişilikdi. kendisinin yokluğunu hissedeceğimiz bir kişidir. gandalf sesi Lan mcKellen'den bile çok etkilemiştir beni.

Cevap Yaz
0
0
AyhanHulusi (Jön) | 20 Kasım 2011, 22:00

Hiddetlendiği anda sesindeki tınlama hala kulağımda. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
0
0
skyw4lker (Figuran) | 20 Kasım 2011, 21:37

hıc bıseye degılde gandalf ı seslendıremıcek ona uzuluyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz