Sinemalar.com

DABBE: BİR CİN VAKASI’NIN İZLEYİCİ SAYISI 310 BİN’İ GEÇTİ

DABBE: BİR CİN VAKASI’NIN İZLEYİCİ SAYISI 310 BİN’İ GEÇTİ
12 Eylül 2012

“Dabbe: Bir Cin Vakası” vizyonda 6. haftasında

BoxOffice listesinde yerini koruyor

 

Dabbe: Bir Cin Vakası, vizyona girdiği Ağustos başından itibaren izleyici sayısını yükselterek, vizyondaki 6. haftasında BoxOffice listesinde yerini koruyor. 310 bin izleyici sayısını geçen Dabbe: Bir Cin Vakası, yüksek bütçeli Hollywood filmlerini geride bırakarak ilk beşteki yerini korudu.

 

İzleyicilerin sosyal medya üzerinden şu ana kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi olarak tavsiye ettiği Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesini anlatıyor. Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın Anakara GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor.

 

Dabbe ve Semum filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’ın son korku filminin de vizyonda başarı yakalaması, hikayelerinin gerçek olmasına ve benzer diğer filmlerden çok daha etkili korku sahneleri içermesine bağlanıyor.

 

Türkiye’deki yükselişini sürdüren Dabbe: Bir Cin Vakası, Avrupa’da da ilgiyle karşılandı

 

Türkiye sinemalarında 150 kopya ile yükselişini sürdüren Dabbe: Bir Cin Vakası, Eylül'ün ilk haftasında Almanya, İngiltere, Belçika ve Avusturya’da vizyona girdi.

 

Yurt dışında gösterimde olduğu ülkelerde de ilgiyle karşılanan film, önümüzdeki haftalarda Avrupa'nın diğer ülkeleri ve Japonya vizyonuyla dünyaya açılmaya devam edecek.

 

Tüm yorumlar (23)

Avatar
alpererdem4141 (Profesyonel) | 29 Ekim 2012, 15:51

of ya bir an önce internete düşse :D türkiyeyi geç tüm avrupa ülkelerinde yayınlacak bir korku filmi :D

Cevap Yaz
0
0
burakcilingir (Amatör) | 16 Eylül 2012, 20:56

Yazmamak için cok sabrettim ama..Gereksiz yorumları görünce dayanamadım...Bu yönetmenin filmi izlenirmi bu nasıl film kopyala yapıştır..Saçma sapan yorumlar..Fetih filmi yapıldı destek olucağımıza aa bu film yüzüklerin efendisinden araklama yok ordan burdan calıntı...Arkadaşlar desteklememiz lazım bu film'ede paranormal kopyası deniyor..Filme gidin ve oturup izleyin izlemeden yorum yapmayın yargısız infasda bulunmayalım arkadaşlar..Film gayet iyidi hatta mükemmeldi..Ben bu film ön yargı ile gitti cakma dedim kolpa dedim ama gittim.Sadece sinema eleştirmeni olduğum için sadece senaryo yazarı olduğum için...Ama baktım ve gördümki beni tam ters köşeye yatıran bir film oldu...Elin amerikalısın yaptığı saçma salak yaptığı öcü filmlerinden kat ve kat daha iyi olduğu idaa ediyorum....Buluntu film ve güvenlik kamera tarzında filmlerin atalarına kadar izleyen ve takip eden birisiyim.Snuff filmlere araştırma konusu yapan biri olarak gayet başarılı buldum..ve kimsede bu başarıyı inkar edemez zaten rakkamlarda acıklıyor..Biraz dini bilgisi olan biraz Cinlerin varlıklarını inanan ve kuran araştırıp Cinlerin nasıl yaşadıklarını okuyan herkes bu filmden etkilenir etkilenmemesi garip gelir bende öncelikle kendi dinimizi ve yaşadığımız yerde yalnız olmadığımızın farkında olmamız ..Büyünün nazlığının hurafelerin insanlar üzerinde nasıl yön verdiğini görebiliriz bu film herşeyi apacık gösteriyor..Eğer bunlar sacma sapan geliyorsa ....Diyecek sözüm yok....Sinemalar.com gibi nezih ve kaliteli bir siteye güzel yorumlar ve eleştiri bile olsa güzel bir üslup ile olması gerektiğini düşünüyorum...Bu yorumu okuyan arkadşalarım diye bilirler acaba Jplan ekibinden mi diye..Hayır bende diğer filmlerini yerden yere vuran biriyim.Sadece bu film uluslar arası başarıyı bile hak ettiğini düşünüyorum saygılarımla

Cevap Yaz
0
0
kara341 (Profesyonel) | 16 Eylül 2012, 20:33

310 bin ergenin varlığı filmden çok daha korkutucu.

Cevap Yaz
0
0
Rahatinabak (Dublör) | 16 Eylül 2012, 15:15

310 bin :D filmin alanı korku değilde komedi olarak değişirmeleri lazım aslında.

Cevap Yaz
0
0
HEEDTHEOMEN (Artist) | 16 Eylül 2012, 14:26

istersen yüz milyon kişi izlesin bu yönetmenin yaptığı hiç bir film izlemeye değer değil. ordan burdan kopyala yapıştır. paranormal aktivite kopyası bir adet film. fragmanınada korkmaktan çok güldüm.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz