Sinemalar.com

'Her 5 kişiden biri 3D filmleri göremiyor'

'Her 5 kişiden biri 3D filmleri göremiyor'
11 Ekim 2012

3D filmlerin uzun soluklu olacağını düşünmeyen Avustralyalı yönetmen Bruce Beresford, ''Dünya nüfusunun yüzde 20'si 3 boyutu göremiyor bile. Çünkü onların gözleri 3D'ye uygun değil. Yani izleyicilerin yüzde 20'lik kısmını camdan dışarı atın'' diye konuştu.

Oscar ödüllü ''Bayan Daisy'nin Şoförü''nün de arasında bulunduğu başarılı filmlerin yönetmeni Bruce Beresford, yapılan bir araştırmaya göre dünya nüfusunun yüzde 20'sinin filmlerde son dönemde revaçta olan 3. boyutu göremediğini belirterek, ''Çünkü onların gözleri 3D'ye uygun değil. Yani izleyicilerin yüzde 20'lik kısmını camdan dışarı atın'' dedi.

 

Bu yıl 49'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin konuğu olan ve düzenlenen törenle ''Sinemada başarı'' ödülünü alan Avustralyalı yönetmen Bruce Beresford, Altın Portakal, yeni projeleri ve günümüz sinemasıyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Altın Portakal Film Festivali'nin, ''dünyanın en güzel yerlerinden birisinde'' yapıldığına dikkati çeken Beresford, Antalya'da aldığı ödül için, ''(Sürpriz. Bayağıdır bu işte çalışıyorsun, emekli olmak üzeresin ve bunu sana veriyoruz) dediler. Gururum okşandı. 1957'den beri film işindeyim, yani çok uzun zaman oldu'' dedi. Bruce Beresford, Altın Portakal Festivali sırasında olmasa da geçmişte pek çok güzel Türk filmini izleme şansı yakaladığını söyledi. Bugüne kadar izlediği filmler arasında en çok Nuri Bilge Ceylan'ın, ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' adlı filminden etkilendiğini anlatan Beresford, ''Anlatım tarzı, izleyiciyi çok bağlıyordu bu filme. Hikaye, değişik karakterin gözünden anlatılıyordu. Karakterlerin yapılışı, yazılışı ve öykünün birbiriyle kesişmesi çok sofistike. Öte yandan da film çok güzel ışıklandırılmış ve görüntüleri çok güzeldi'' diye konuştu.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

Jennes (Figuran) | 11 Ekim 2012, 21:31

Ben de bu 3D filmlerin neresi 3 boyutlu diyodum, meğer ben 3 boyutlu göremiyomuşum :))

0
4

Tüm yorumlar (9)

Avatar
AsiyeOzturk (Figuran) | 15 Ekim 2012, 22:41

Lan ben o yüzden mi göremiyorduuuuuuum. Şok. :O

Cevap Yaz
0
0
cancan108 (Figuran) | 14 Ekim 2012, 02:30

zamanında radyo içinde kimse bir kutudan çıkan zıngırtıyı dinlemez demişlerdi...

Cevap Yaz
0
1
asksizajan_3GP (Amatör) | 13 Ekim 2012, 04:56

3d film olarak en iyileri diye gittiğim filmlerden bu teknolojiyi en iyi derecede kullanan avengers filmi oldu son izlediğim fragmanlarına kanıp 3d olarak izlediğim ölümcül deney filmi beni hüsrana uğrattı gözlüksüz izlesem daha iyiydi

bazı filmler vardır 3d çekilmelidir ama sırf 3d yapıcağız diye bu kulvara her film idahil etmeye çalışan yönetmenlere gıcık oluyorum

Cevap Yaz
0
2
kemerlee (Jön) | 12 Ekim 2012, 14:11

3D bir geçiş teknolojisi Holigrama ön hazırlık, eğer sözler tutulursa 2014 dünya kupası öncesi Holigram teknolojisi olan Ultra Hd tv'lerle Redray açıklanacak.2016 yılına kadarda piyasaya oturtulması düşünülüyormuş.

Cevap Yaz
0
0
HiHitlerAd (Jön) | 11 Ekim 2012, 21:34

Şu anki izlediğimiz 3D daha hiçbirşey. Bence öyle gelişecek ki kendimizi filmin içinde hissedeceğiz. İlerde tüm salon sinema perdesi olacak. İster kabul edin ister etmeyin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz