Sinemalar.com

Bu ‘Göz’ Neler Gördü?

Bu ‘Göz’ Neler Gördü?
21 Ocak 2008

Algı ve gerçekliğin sınırlarını test eden, kanınızı donduracak bir doğaüstü gerilim filmi “Göz (The Eye)” 29 Şubat 2008’de gösterime giriyor. Uluslararası popülarite kazanmış gerilim filmi “Onlar (Them)”in yönetmenleri David Moreau ve Xavier Palud’un yönettiği filmin başrollerinde Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey ve Rade Serbedzija var.

Fida Film tarafından vizyona çıkarılan filmin konusu ise şöyle: Sydney Wells (Jessica Alba) Los Angeles’ta yaşayan başarılı, bağımsız bir konser viyolonistidir. Çocukluğunda yaşadığı trajedi, görme yeteneğini kaybetmesine neden olmuştur. Hikâyenin açılışında, Sydney hayatı boyunca beklediği çifte kornea nakli ameliyatı geçirerek görme yeteneğine kavuşur. Ameliyattan sonra Sydney göz doktoru Dr. Paul Faulkner’ın yardımı ve ablası Helen’in desteğiyle tekrar görmeyi öğrenir.

Ancak Sydney\'in mutluluğu kısa ömürlü olacaktır... Karanlık ve korkutucu imgeler, açıklanamaz bir şekilde genç kadına musallat olur. Bu görüntüler ameliyatın geçici bir yan etkisi midir, Sydney’in zihninin görmeye alışırken verdiği tepki midir, hayal gücünün bir ürünü müdür yoksa korkutucu derecede gerçek midir? Ailesi ve dostları, genç kadının akli dengesinden şüphe ederken, Sydney isimsiz göz donörünün, sadece kendisinin görebildiği korkunç bir dünyaya kapı açtığına ikna olur.   

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (15)

Avatar
FemmeFetale (Amatör) | 7 Temmuz 2011, 12:15

Gördüklerinin hayal mi yoksa gerçek mi olduğunu bilmemesi en kötüsü bence

Cevap Yaz
0
0
SinanStifler-92 (Profesyonel) | 23 Mart 2011, 01:34

Zaten gergin olan hayatımızda biraz daha gerilmek ama bu gerilimden zevk almak istiyorsanız rahatlıkla izliyebiliceğiniz bir film.. :) Bu gerilimden mutlu ayrılmanız dileklerimle (:

Cevap Yaz
0
0
hypnoz08 (Profesyonel) | 20 Ağustos 2010, 21:57

Tavsiyemdir, çok iyi bir film, alba için bile gözü kapalı izlenir.

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 18 Ağustos 2010, 06:17

jesica alba bu filmde gerçekten güzel oynamıstı, senaryosuda iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
gizli-oznee (Profesyonel) | 8 Temmuz 2010, 16:41

Jessica Alba'nın müthiş performansı . Daha ne denilebilir ki.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz