Sinemalar.com

Russell Crowe'dan Gezi'ye Destek

14 Haziran 2013

Dünyaca ünlü birçok yıldız gibi Russell Crowe da Gezi Parkı eylemlerine destek verdi. Ünlü yıldız, Twitter hesabından ''Vicdan dini kuralların üzerindedir" yazdı.

 

Madonna, Tilda Swinton, Manu Chao, Radiohead gibi onlarca dünya starının destek verdiği Gezi Parkı direnişine bir destek de Hollywood yıldızı Russell Crowe'dan geldi. Gladyatör, Akıl Oyunları, Sefiller ve Köstebek gibi birçok önemli filmde rol alan Crowe, Twitter hesabından eylemlere destek verdi: "Türkiye’deki şiddet olaylarını duymak üzücü. Protestocular ve polisler, davranışlarınızı aklınızla ve kalbinizle gözden geçirin. Vicdan dini kuralların üzerindedir" diye yazdı.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

VolkanT (Profesyonel) | 14 Haziran 2013, 15:29

Vicdan dini kuralların üzerindedir. Sadece vü cümle herşeyi ortaya koyuyor zaten

0
12
jonkirijonkible (Artist) | 14 Haziran 2013, 21:04

Adamın Suriye'deki Filistin'deki olaylara ses çıkarmadığını nerden biliyosun?

2
9

Tüm yorumlar (11)

Avatar
StannisBaratheon (Dublör) | 23 Ağustos 2013, 20:20

Adamsın Russel Crowe.

Cevap Yaz
0
0
reis3450 (Amatör) | 19 Haziran 2013, 15:37

Evet dünyanın dört bir tarafında kan akarken beyefendiler lütfenmişler.Dini kurallar ile vicdanın ne ilişkisi var bu olayda anlayamadım gitti.çeçenistan,filistin,bosna hersek ,ırak,suriye neredeler.ne zaman ülkemiz refaha çıkacak bir fitne çıkartıyorlar.israil bile dua ediyormuş.bizimkilerde hala gezi parkı diyor helal olsun.koç üniversitesi yapılırken nerede idiniz.izmite gidin zamanında harabe olan yere sekapark yaptılar.insanlar hala anlamıyorlar.ama ne oluyor gezi parkıymış.kocaelinde eylem neyin eylemi sanatcılar ve siyasetçilerden örnek davranış bekliyoruz.herkes aslını belli etsin...ve geçmişte kaç ilde nufüs kayıtları yakıldı.buradakiler şimdi hangi isimlerle anılıyor.sermaye şirketlerinin başındakilerde asıllarını söylesinler kaçı müslüman,kaçı yahudi.bunları söylerken iyi niyetli olanları istisna tutuyorum. kaç banka kaç medya kuruluşu vs.alttan alttan destek veriyor.helal olsun size...

Cevap Yaz
2
5
wingtsun85 (Dublör) | 17 Haziran 2013, 09:37

seni kandırmışlar reis gel ben sana olayın özünü anlatayım

Cevap Yaz
2
5
foggyday (Jön) | 16 Haziran 2013, 01:16

Vicdan; kişinin kendini ahlaki olarak yargılamasıdır. Allahım ne cahiller var ya, sözde dindar geçinirler; din ile vicdan aynı düzlemdedir. Günah işlemekten çekinme, nefsine hakim olma, pişmanlık ve af dileme, affetme, merhamet, hoşgörü hep vicdanla ilgidir; dolayısıyla din ile. Adam dinden üstündür dememiş zaten; dini kurallar demiş. Tecavüze uğrayan bir kadının recm edilip tecavüz edenin serbest bırakılması da bazı ülkelerde dini kuraldır meselâ ama gerçekte doğru, eşit ve ahlaki değildir.

Cevap Yaz
0
6
cerenfb3552 (Figuran) | 15 Haziran 2013, 16:28

bir ülkenin yaptıklarını o ülkenin tüm insanlarına adamayın lütfen..ülkesinin yaptığı katliamlar,eziyetler çıkardığı savaşlar için bu adamı suçlayamazsınız.Tüm Dünya bizi dışlarken,ülke yerine koymazken (ki çok da tınnn :)) büyük bir duyarlılıkla destek vermiş adam..bence saygı gösterilmeli..

Cevap Yaz
0
6
Görüşleriniz