Sinemalar.com

Ben Affleck İstenmeyen Kahraman

26 Ağustos 2013

Yeni Batman seçilen Ben Affleck internet dünyasını karıştırdı. Stüdyonun verdiği karardan vazgeçmesi için internette kampanya başlatıldı.  Affleck istenmeyen kahraman olarak ilan edildi.

 

Warner Bros. stüdyolarının Ben Affleck’i yeni Batman olarak açıklamasının ardından eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. Çizgi romanın ve bir önceki Batman serisinin sıkı takipçileri, Affleck seçiminden rahatsız. Twitter’da da en çok konuşulanlar arasına giren Affleck için internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Change.org sitesi üzerinden başlatılan kampanyada, Warner Bros’.un Ben Affleck kararından vazgeçmesi isteniyor. Gerekçe olarak ise Affleck’in yetersiz oyunculuk kabiliyeti ve daha önce canlandırdığı bir başka süper kahraman 'Daredevil' filmindeki başarısızlığı öne sürülüyor. Kampanya 3 gün içinde 52 binden fazla imza topladı.

 

BEYAZ SARAY’A DİLEKÇE

 

Ben Affleck kararına sinirlenen bir başka kişi ise Beyaz Saray’a dilekçe yazdı. Tepkili hayran Obama yönetiminden 200 yıl boyunca Ben Affleck’in Batman ya da herhangi bir süper kahramanı canlandırmasını ‘yasa dışı’ ilan etmesini istedi. Dilekçe, kısa bir süre sonra siteden kaldırıldı.

 

HAYRANLARIN YÜZDE 70’i KARŞI 

 

Indiewire sitesinin uyguladığı ankete göre, filmi bekleyen hayranların yüzde 70’i Ben Affleck seçimine karşı. Twitter’da da alay konusu olan seçim için “Ben Affleck’li Batman’de, Batman’in ailesi kendini öldürüyor” gibi yorumların yanı sıra Matt Damon’ın 'Joker', Jennifer Lopez’in ise 'Catwoman' olması yönünde esprili tavsiyeler verildi. Öte yandan 'Avengers' filminin yönetmeni Joss Whedon, Affleck’in başarılı olacağını belirtti. Çizgi roman dünyasında olduğu kadar beyazperdenin de vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Superman ve Batman, 2015 yılında aynı filmde sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

 

ntvmsnbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

RazieLSoulReaver (Amatör) | 26 Ağustos 2013, 13:58

Nolanboylara bakmayın ya olur abi bal gibi de Batman olur hatta Michael keaton'dan sonra fizik olarak batman çizgi romanlarına en çok benzeyen batman olur boyu olsun çenesi olsun Batmana benziyo abi boşuna seçmemişler adamı.. Nolanın realist üçlemesi bitti bunu kafanıza sokun Batman Vs Süperman daha çok çizgi romana sadık kalnarak çekilecek şimdi bi süperman'a bak adam aynı çizgi romandaki gibi tip olara haliyle Batmanide Batman'e benzer bir aktöre verdiler olay basit Nolan'nın Batmanı ayrı Batman normalde dedektifti adam gitti ninja yaptı oldu mis gibide oldu izledik bitti gitti ama artık başka bir seri eskilerde yaşamayı bırakın Affleckinde oyunculuğuna laf eden adamın sadece Argo'dan tanıyan fanboylar adamda kalite var izlemedende ön yargıyla bir yere gelinmez Henry Cavill Süperman'a seçildiğindede nasıl olcak deniliyordu adam 10 numara Süperman oldu durun bi Affleckide bi maskeyle kostümle görün olmazsa olmamış deriz..

0
10
RazieLSoulReaver (Amatör) | 26 Ağustos 2013, 14:32

Bende Nolan hayranıyım bakma böyle yazdığıma ama adamın yaptığı her filmede körü körüne bağlı değilim :) Batman Vs Süpermanın senaristi David S. Goyer yönetmeni Zack olsada yapımcılığı Man Of Steel'de olduğu gibi yine Nolan'da Bale istemedi olmadı ama adaylara baktınmı bilmiyorum ama seçilebilecek en iyi Batman Affleck'ti adaylar arasında Tyler Hoechlin Orlando Bloomu bile gördüm düşün yani ki bence Ben oyunculuğunu çok geliştirdi ve altından kalkacaktır bu rolün ama benimde gönlüm isterdiki manu bennett yeni Batman olsun :D

0
8

Tüm yorumlar (64)

Avatar
azer_huseynovntl (Amatör) | 7 Eylül 2013, 09:22

Ben anlamadim simdi Affleck Dark kight reborn da oynuyacak?

Cevap Yaz
2
0
mert_cerit_1907 (Amatör) | 28 Ağustos 2013, 17:03

3 dark knight filmiyle adam hafızamıza kazındı Bale'i unutmak mümkün değil , bence kamuoyu yoklaması yapılmadan yeni oyuncuyu seçmeleri çok yanlış oldu..Ben affleck'e kötü bir oyuncu demiyorum sadece yeni Batman için ön yargılı davranan çok bunlardan biride benim bana kalırsa ön yargıyı ortadan kaldırmak için 2015'den önce kısa bir film çekmeleri lazım en azından yeni batman'e alışmak lazım hemen adamı superman ile aynı filme koymak yanlış olacak..

Cevap Yaz
0
0
maskeati (Figuran) | 27 Ağustos 2013, 23:39

Christian Bale gerçekten güzel oynadı batman i lakin adam bencil bir çok sinema severin Christian Bale in 3.filmde robin karakteri olur ise oynamayı reddettiğini bilir bu yüzden senaryo tekrar düzenlendi robin sadece ucundan gördük adam bir başka karakterin kendi filiminde ön plana çıkmasını kesinlikle istemiyor nolan mükemmel bir yönetmen lakin batman bir Ninja değil belki mükemmel işledi fizde sinemaları doldurduk ben şahsen ilk filmden son filme kadar sinemada izleyen biri olarak ilk filmde sinemaya gittiğimde sinemada bir tek ben vardım benden sonraki matineye 2 kişi gitmişti girerken gördüm ve bu istanbulda şişli gibi bir yerde ikinci filimin neden çok büyü bir başarı sağladığını herkez biliyor üzücü bir olayı mükemmel bir oyunculukla reklamla harmanladılar ve bizde akın akın gittik bir ikol oldu Christian Bale şimardı 3 te oynaması için tonla para verdiler adam iyi oyuncu lakin egoist tavırları var ben Affleck i seçmeleri bence güzel çünkü adam bencil deği ve prodiksiyon iyi olur ise adam her karakteri oynar yapısı müsait tecrübe karizma var bence olucak lakin Christian Bale olsaydı daha iyi olurdu ama adamın yapısı belli asla oynamaz

Cevap Yaz
0
3
patikliabim (Figuran) | 27 Ağustos 2013, 22:33

daha iyi olabılırdı

Cevap Yaz
0
1
cerkez_kartali (Amatör) | 27 Ağustos 2013, 18:28

o değil adama büyük ayıp oluyo intihar edecek sonra vicdan azabı yaşıyacak millet :D

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz