Sinemalar.com

Arınma Gecesi 13 Eylül'de Vizyonda!

13 Eylül 2013

Başrollerinde Ethan Hawke, Lena Headey ve Rhys Wakefield'ın bulunduğu Arınma Gecesi (The Purge) 13 Eylül 2013'te izleyicilerle buluşuyor.

Her yıl bir gece, sonuçlarına katlanmadan her türlü suçu işleyebilseydiniz ne yapardınız? Bir ailenin tek bir gecede yaşadıklarını ele alan spekülatif gerilim türündeki Arınma Gecesi (The Purge) filminde dört kişi, tehlikelerle dolu dış dünyan evlerine zorla girdiğinde ne kadar ileri gidecekleri konusunda sınanacaktır.

Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika'da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir. Polis aranamaz. Hastaneler yardıma ara verir. Halkın, kendisini ceza yoluyla düzene koyduğu bir gecedir. Şiddetin ve suçun her yeri sardığı bu gecede bir aile, bir yabancı kapılarını çaldığında kim olacaklarının kararıyla mücadele edecektir.

Yıllık Arınma Gecesi sırasında James Sandin'in (Ethan Hawke) güvenlikli evine davetsiz bir misafir zorla girdiğinde bir aileyi parçalamakla tehdit eden bir dizi olayı başlatır. Şimdi geceyi saklandıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek James'e, karısı Mary'ye (Lena Headey) ve çocuklarına bağlıdır. 

James DeMonaco (Assault on Precinct 13 ve The Negotiator'ın yazarı) tarafından yönetilen Arınma Gecesi filminin yapımcısı Blumhouse'dan Jason Blum (Paranormal Activity, Insidious, Sinister), Platinum Dunes’un ortaklarından Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form (The Amityville Horror, The Texas Chainsaw Massacre) ile Sébastien Kurt Lemercier (Assault on Precinct 13)'dir.

Popüler Yorumlar

ufuk_faruk (Profesyonel) | 13 Eylül 2013, 14:40

İnternette var bu nasıl vizyona girdi. İnternete çoktan düştü

0
5

Tüm yorumlar (7)

Avatar
melisdurusoy (Amatör) | 19 Eylül 2013, 12:46

izledim o kadar güzel değil abartılmış

Cevap Yaz
0
0
tarikk33 (Dublör) | 19 Eylül 2013, 08:06

hala izleyemediğim ama cok merak ettiğim film..ilginç bir konusu var gibi bakalım bizi gerçekten şaşırtabilecek mi??

Cevap Yaz
0
0
Behaaa (Artist) | 17 Eylül 2013, 13:52

Konusu ve kurgusu için izlemeye değer nitelikle,umarım bu senaryo kalitesinden iyi bir iş çıkarmışlardır.Diyer türlü, güzelim yazarın eserini çöpe atmaktan farkı kalmaz...

Cevap Yaz
0
0
ugurselcuk41 (Amatör) | 17 Eylül 2013, 08:27

İzlemeye değmez fragmandan güzel gibi görünüyor ama tırt bir film

Cevap Yaz
0
0
adeviyeasli (Figuran) | 14 Eylül 2013, 15:11

sırf konusu sayesinde çok fazla izleneceğinden eminim...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz