Sinemalar.com

Sessizliğin Sese, Karanlığın Aydınlığa Dönüştüğü Film

3 Ekim 2013

Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı, yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği “Benim Dünyam” filmi için geri sayım başladı.

 

Başrollerini Uğur Yücel ve Beren Saat’in üstlendiği, yılın beklenen filmi “Benim Dünyam” 25 Ekim’de vizyona giriyor. 1950’li yılların Büyükadası’nda, iki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan, bu nedenle hiçbir kavramı “bilmeyen”, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Ela ile Ela’yı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hoca’nın çarpıcı hikâyesini konu alan filmin afişi Emre Erdem tarafından hazırlandı.


Yazın ortasında kar yağdırdılar

 

Fragmanın yayınlanmasıyla birlikte büyük beğeni toplayan filmin çekimleri İstanbul ve Büyükada’da tamamlandı. Yaz aylarında çekilen filmin bir sahnesinde senaryo gereği kar yağdırıldı. Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen çekimlerde özel kar makineleri kullanıldı. Filmin afişinde de yer alan fotoğraf bu sahnede çekildi. 


Kadrosuyla dikkat çekiyor

 

Ela ve Mahir Hoca'nın siyahtan beyaza giden sıra dışı, umut, azim ve fedakârlık hikayesi “Benim Dünyam” filminin kadrosunda Uğur Yücel ve Beren Saat’in yanı sıra Ayça Bingöl, Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü, Erdal Küçük Kömürcü ve Yasemin Conka gibi başarılı oyuncular rol alıyor. Çekimleri İstanbul ve Büyükada da tamamlanan filmde Beren Saat’in canlandırdığı Ela karakterinin çocukluğunu Melis Mutluç oynuyor.

 

Hint yapımı “Black” filminden uyarlanan “Benim Dünyam”ın uyarlama senaryosunu Uğraş Güneş yazdı.


“Herkesten farklı bir dünya”

 

8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız...

Popüler Yorumlar

bugrakapan_F5K3 (Amatör) | 3 Ekim 2013, 18:19

bu oyunculukla bu kadar lüks hayat sürmelerini kaldıramıyorum.

0
5
5n1k1s (Amatör) | 4 Ekim 2013, 04:28

Her zaman orjinalden yanayım Black filmini izleyin, Hollywood'da çekilen tekrarlar bile çoğu zaman orjinalin yerini tutamıyor ...

0
5

Tüm yorumlar (12)

Avatar
mihriban_tatar_90 (Amatör) | 13 Aralık 2013, 13:11

muhteşemdi.
kopya olmasının hiç bir önemi yok.oyunculuk çok güzeldi.uğur yücel ayça bingöl elinize sağlık

Cevap Yaz
0
0
yildizduygu (Amatör) | 7 Ekim 2013, 00:12

tamam uyarlama belki kopya ama bu kadar da insafsız olmayın adamlar sanki herseyi kendileri mi üretiyor black filmi de başka bir filmin uyarlaması bu film cıkana kadar kaç kişinin black filminden haberi vardı kaç kişinin intikam dizisi çıkana kadar revenge den haberi vardı intikam cıktıktan sonra revengenin izlenme oranları kaç artmıs haberiniz var mı sırf eleştirmek için adını bile duymayanlar bir günde 2 sezon izledilr.. neden eleştirmek için eleştiriyorsunuz ki önemli olan diyalogların özgün olması değil duygunun özgün olmasıdır bu eleştiri işini bu kadar abartmayın bence..

Cevap Yaz
3
2
5n1k1s (Amatör) | 4 Ekim 2013, 04:28

Her zaman orjinalden yanayım Black filmini izleyin, Hollywood'da çekilen tekrarlar bile çoğu zaman orjinalin yerini tutamıyor ...

Cevap Yaz
0
5
aleesia (Dublör) | 3 Ekim 2013, 23:46

uyarlama kelimesinin anlamını bilmiyorlar bence ... birebir aynı

Cevap Yaz
0
4
aksamgunesi (Amatör) | 3 Ekim 2013, 19:33

Black geldi aklıma ama yine de izlemesi ilginç olabilir.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz