Nejat İşler’in Hayati Riski Yok

07.02.2014 10:14

İki haftadır yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Nejat İşler'in sağlık durumunun kötüleştiği iddiaları üzerine açıklama yapan doktarları, sanatçının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Artık ağızdan beslenen İşler’in, hareket egzersizlerine de başladığı belirtildi.

 

Hastanede tedavisi devam eden sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumunun kötüye gittiği öne sürüldü. İddialara göre, organ yetmezliği sorunu yaşayan İşler'in parmakları morardı.

 

Bu iddialar üzerine, Nejat İşler’in tedavi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesi’nden yazılı açıklama yapıldı.

 

İşler’in hayati riskinin bulunmadığı bildirilen açıklamada, sanatçının küçük çaplı hareket egzersizlerine başladığı belirtildi.

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Sayın Nejat İşler’in septik şok nedeniyle yoğun bakım servisinde sürdürülen tedavisi, oldukça olumlu bir aşamaya gelmiştir. Hastamızın hayati riski ortadan kalkmıştır ve bilinç durumu tam açıktır. Genel sağlık durumunda çok iyi yönde gelişmeler bulunmaktadır.

 

Bir süredir solunum desteği ihtiyacı ortadan kalkan hastamız, hafta başından bu yana beslenmesini, artan miktarlarda ağızdan beslenme şeklinde yapabilmektedir. Küçük çaplı hareket egzersizlerine de başlanmıştır. Tedavisi yoğun bakım servisinde devam etmektedir.

 

Yoğun bakım servisindeki uygulamaya dair daha önceki açıklamalarımızda da dile getirdiğimiz konuyu bir kez daha belirtmek isteriz; tedavinin hassasiyeti nedeniyle hastamızın tedavi sürecinde, yoğun bakım servisine anne-babası ve kardeşi dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Yoğun bakım servisi kuralları gereği uygulanan ziyaretçi kısıtlaması konusunda yakınlarının ve sevenlerinin anlayışını rica ediyoruz.”

 

Çuhadaroğlu, Nejat İşler'in sağlık durumuyla ilgili medyaya yansıyan bazı haberlere işaret ederek, kendisini takip eden doktorlardan gelmediği sürece, oyuncunun sağlık durumuyla ilgili bilgilerin yer aldığı haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

 

Sanatçı Nejat İşler'e zatürree teşhisi konulmuştu. Tedavisine Muğla’nın Bodrum ilçesinde başlanan İşler, ailesinin isteği üzerine İstanbul'a nakledilmişti.