Sinemalar.com

Filmi İzlemeden Oscar Verdiler

7 Mart 2014

Oscar’ın sahibini belirleyen iki Akademi üyesinin, en iyi film ödülünü kazanan '12 Years A Slave' filmini izlemeden, kazanması için oy verdiği ortaya çıktı.

 

86. Oscar Ödül Töreni’nde büyük ödülün sahibi özgür bir adamken köle olarak satılan Solomon Northup’un gerkçek hikayesini anlatan '12 Years A Slave' oldu.

 

Los Angeles Times’ın haberine göre, Akademi’den 2 jüri üyesi filmi izlemeden oy verdi. Üyelerin filmi üzücü buldukları için izlemedikleri ancak yapımın verdiği sosyal mesajdan dolayı oy vermek zorunda hissettikleri öne sürüldü. Üyelerin isimleri ise açıklanmadı.

 

Benzer iddialar, ödül töreninden önce de çıkmış, üyelerin Steve McQueen’in yönettiği filme Oscar vermek istemedikleri ancak konusundan dolayı baskı hissettikleri belirtilmişti. Gecenin sunucusu Ellen Degeneres ise törendeki açılış konuşmasında 12 Years A Slave’in ‘en iyi film’ ödülünü alması gerektiğini söyleyerek, “vermezseniz ırkçısınız” şakasını yapmıştı.

 

Film, gecede En İyi Film dahil 3 Oscar kazandı. Akademi'nin 6 bin üyesi bulunuyor.

 

Haber Kaynağı ntvmsnbc.com

Tüm yorumlar (3)

Avatar
TheFranchise (Figuran) | 7 Mart 2014, 21:52

django da aynı konuyu kat kat daha iyi işlemişti ama ona en iyi film ödülünü vermediler en iyi senaryo ve en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü vermelerine rağmen garip garip

Cevap Yaz
1
2
TncyKrmn (Amatör) | 7 Mart 2014, 20:18

leonardo dicaprio gibi bir oyuncuya hiç bir şekilde Oscarı vermeyen Jürinin de o Jüriyi seçenin de kulaklarını bol bol çınlatıyordum. Artık çakallık yaptıklarını görünce 3 öğün çınlatacağım kulaklarını.

Cevap Yaz
1
2
mhtkarakose (Amatör) | 7 Mart 2014, 19:19

her yer torpil

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz