Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

33. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

7 Mart 2014

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, onuncu kez Akbank’ın desteğiyle düzenlenecek İstanbul Film Festivali’nin programı bu yıl da dopdolu. Her yıl yaklaşık 150 bin izleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali’nin 33’üncüsü 5 Nisan’da başlıyor. İşte festival programı:


ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION

 

-      Frank / Lenny Abrahamson / İngiltere-İrlanda

 

-      Metalci / Málmhaus / Metalhead / Ragnar Bragason / İzlanda

 

-      Çöldeki İzler / Tracks / John Curran / Avustralya

 

-      Tom Çiftlikte / Tom à la ferme / Tom at the Farm / Xavier Dolan / Kanada-Fransa

 

-      Ben, Kendim ve Annem / Les Garçons et Guillaume à table! / Me, Myself and Mum / Guillaume Gallienne / Fransa-Belçika

 

-      Taş Bebek / Papusza / Joanna Kos + Krzysztof Krauze / Polonya

 

-      Mutlu Yıllarımız / Anni Felici / Those Happy Years / Daniele Luchetti / İtalya-Fransa

 

-      Buluşma / Återträffen / The Reunion / Anna Odell / İsveç

 

-      Üçleme / Triptyque / Pedro Pires + Robert Lepage / Kanada

 

-      Violette / Martin Provost / Fransa-Belçika

 

-      Körlük / Blind / Eskil Vogt / Norveç

 

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION

 

-      Çul Çaput / Farsh wa ghata / Rags and Tatters / Ahmad Abdalla / Mısır

 

-      TransX Istanbul / Maria Binder / Almanya-Türkiye

 

-      Aşkım Beni Deniz Kıyısında Bekler / Habibi bistanani and il bahar / My Love Awaits Me by the Sea / Mais Darwazah / Ürdün-Almanya-Filistin-Katar

 

-      Düzmece Dava / Ai Weiwei the Fake Case / Andreas Johnsen / Danimarka-Çin-İngiltere

 

-      Sessizlerin Sesi / La voz de los silenciados / The Voice of The Voiceless / Maximón Monihan / ABD

 

-      Eksik Resim / L’image manquante / The Missing Picture / Rithy Panh / Kamboçya-Fransa

 

-      Altın Kafes / La Jaula de oro / Diego Quemada-Díez / Meksika-İspanya

 

-      Mandalina Bahçesi / Mandariinid / Tangerines / Zaza Urushadze / Estonya-Gürcistan

 

-      Adalet Peşinde / Het Vonnis / The Verdict / Jan Verheyen / Belçika

 

-      Sesini Duyuramayanlar Için/ For Those Who Can Tell No Tales / Jasmila Zbanic / Bosna Hersek

 

ULUSAL YARIŞMA / NATIONAL COMPETITION

 

-      Silsile / Consequences / Ozan Açıktan

 

-      Şarkı Söyleyen Kadınlar / Singing Women / Reha Erdem

 

-      Sesime Gel / Come To My Voice / Hüseyin Karabey

 

-      Gittiler ‘Sair ve Meçhul’  / Gone ‘The Other and The Unknown’ / Kenan Korkmaz

 

-      Kumun Tadı / Seaburners / Melisa Önel

 

-      Bir Varmış Bir Yokmuş / Once Upon A Time / Kazım Öz

 

-      Ben O Değilim / I Am Not Him / Tayfun Pirselimoğlu

 

-      Deniz Seviyesi / Things I Cannot Tell / Esra Saydam & Nisan Dağ

 

-      Ayhan Hanım / Levent Semerci

 

-      İtirazım Var / Let’s Sin / Onur Ünlü

 

YARIŞMA DIŞI / OUT OF COMPETITION

 

-      Şiirin Tadı / Taste of Poetry / Savaş Baykal

 

-      Daire / Circle / Atıl İnaç

 

-      Cennetten Kovulmak / Derbuyina Ji Bihuşte / The Fall From Heaven / Ferit Karahan

 

-      Kusursuzlar / The Impeccables / Ramin Matin

 

-      Uzun Yol / Little Happiness / Nihat Seven

 

YENİ TÜRKİYE SİNEMASI / NEW TURKISH CINEMA

 

-      Körler – Jaluziler İçin / For the Blinds / Ozan Adam

 

-      Sivil / Civilian / Levent Çetin

 

-      Şafakla Dönenler / Before Sunrise / Murat Eroğlu

 

-      Asasız Musa / Mûsayê Bê Asa / Moses Without Rod / Aydın Orak

 

-      Buna Değer / Worth It / Can Oral

 

-      Nergis Hanım / Mrs Nergis -      / Görkem Sarkan

 

-      Ana / The Mother-       / Ebubekir Uygur

 

BELGESELLER / DOCUMENTARIES

 

-      Dileğim Barış Olsun / My Wish is Peace-       / Kıvılcım Akay

 

-      Saklı Dil / Hidden Language-       / Kenan Özer

 

-      Diyar -      / Devrim Akkaya

 

-      Türkiye’de Caz / Jazz in Turkey-      Batu Akyol

 

-      33 Yıllık Direniş-Berfo Ana / 33 Years of Resistance-       / Veysi Altay

 

-      Kül Kedisi Değiliz! / Ain’t No Cinderellas! -      Emel Çelebi

 

-      Olağan Haller / Ordinary State of Emergency -      Özgür Fındık

 

-      O İklimde Kalırdı Acılar / Kêl / The Endless Grief Cenk Örtülü-      Zeynel Koç

 

-      Tepecik Hayal Okulu /Güliz SağlamAhmet Uluçay -     /

 

-      Negri ile İstanbul’da / İstanbul Along with Negri-     / Burak Serbest

 

-      Fırtına Emine / Storm Emine / Özay Şahin

 

-      Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek… / Love Will Change The Earth…/ Reyan Tuvi

 

-      Uzak / Distant / Ahmet Yurtkul

 

 Festival programının devamı için buraya tıklayınız.

Haber Kaynağı filmloverss.com

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz