Ferzan Özpetek'in Berkin Duyarlılığı

12.03.2014 15:52

İtalya'da yaşayan Yönetmen ve Senarist Ferzan Özpetek, son filmi Kemerlerinizi Bağlayın'ın (Allacciate Le Cinture) bu akşam İstanbul'da düzenlenecek tanıtımını, 9 ay komada kaldıktan sonra dün yaşamını yitiren Berkin Elvan'a adayacağını söyledi.

 

 

İtalya'da geçtiğimiz hafta gösterime giren Kemerlerinizi Bağlayın, Türkiye'de ise 14 Mart'ta izleyiciyle buluşacak. Ferzan Özpetek, filmin başrol oyuncuları Kasia Smutniak ve Francesco Arca ile birlikte filmin galası için İstanbul'a gitti.  

 

TÜRKİYE BİR OĞLUNU KAYBETTİ

Berkin Elvan'ın sarsıcı ölüm haberinin ardından, Feriye Sineması'nda bu akşam yapılması planlanan gösterimin, galadan çok Berkin'in anılacağı bir basın toplantısı niteliğinde olacağını söyleyen Özpetek, "Bir annenin oğlunu kaybetmesi çok acı bir olay. Sadece o değil, Türkiye de bir oğlunu kaybetti. Bu nedenle çok üzgünüm. İki oyuncumla İstanbul'a geldim. Ancak öyle kutlama havası olsun istemiyorum" dedi.

 

Ünlü yönetmen, toplantıda Berkin'e ilişkin bir konuşma yaparak, onu anacaklarını söyledi.

 

Sosyal medyayı çok iyi kullanan Özpetek, Twitter'daki hesabından da İtalyanca olarak, "Allaciate Le Cinture'nin gösterimi için Kasia ve Francesco'yla birlikte İstanbul'dayız, ama belki Berkin için bunu iptal edebiliriz. Basın toplantısı yapacağız" diye yazdı. 

 

Özpetek bir hayranının, kitabına ilişkin övgü dolu bir mesaj yazmasına da, "Bugün her şeyde gözüm yaşarıyor" diye karşılık verdi.

 

Öte yandan, 4 aylık hamile olan Polonyalı Kasia Smutniak ile Francesco Arca'nın da, Berkin'in ölümüne çok üzüldükleri belirtildi.