Sinemalar.com

Russell Crowe Fethiye'de Çöp Topladı

Russell Crowe Fethiye'de Çöp Topladı
14 Mart 2014

Gladyatör, Akıl Oyunları gibi filmlerin ünlü yıldızı Russell Crowe, film çekimi için geldiği Fethiye'de çekimlerin ardından setin çevresindeki çöp ve izmaritleri toplattı.

 

Film ve dizi çekimlerinin ardından bölgede kalan plastik bardak, izmarit ve poşet dağları, dünyaca ünlü bir film yıldızını da rahatsız etti. 'The Water Diviner' filminin Fethiye’deki çekimleri, Russell Crowe’un top atışı sahneleriyle tamamlandı.

 

Hürriyet gazetesinin haberine göre filmin 5 bin yıllık tarihe sahip Kayaköy’de çekilen son sahnelerinde I. Dünya Savaşı döneminden kalma topla yapılan çekimlerde dublör kullanıldı. Russell Crowe, çekimlerin ardından örnek bir davranış sergiledi, setin çevresindeki çöp ve izmaritleri toplattı.

 

ROL ARKADAŞI YILMAZ ERDOĞAN

 

Russel Crowe, 'The Water Diviner' filmi için İstanbul ve Fethiye'de çekimlere katıldı. Crowe filmde Çanakkale Savaşı’nda iki oğlunu kaybeden ve sağ kalan diğer oğlunu bulmak için büyük bir mücadeleye girişen Avustralyalı bir çiftçiyi canlandırıyor. Filmin yönetmenliğini de yapan Russell Crowe, atlı sahnelerinin provasında dublörünü kullandı. Asıl çekimlerde ise kendisi kamera karşısına geçti. Crowe, Erdoğan’a da provalarda dublör kullanmasını önerdi, ancak ünlü oyuncu bineceği ata alışmak istediği için teklifi geri çevirdi. Her iki oyuncu da dar sokaklarda yapılan çekimleri başarıyla tamamladı.

 

“The Water Diviner”ın Fethiye’de geçen sahnelerinde Avustralyalı çiftçi Connor, cepheye yakın bir köyde bulunan su kuyusunda oğlunun izine rastlıyor. Askere gitmeden önce ‘su bulma’ işi yapan oğlunu bulmak için köylülerden yardım isteyen 'Connor’a Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı karakter de yardımcı oluyor.

Haber Kaynağı radikal.com.tr

Popüler Yorumlar

Faruk16 (Amatör) | 14 Mart 2014, 14:42

Biz sokaklara çöpleri atarken dünyaca ünlü insanlar gelip Türkiye'de yerdeki çöpleri topluyor Helal olsun!

0
4
KODADI (Profesyonel) | 14 Mart 2014, 14:56

Örnek insan ve kişilik Russell Crowe Türkiye'de çöpleri anca öğrencilere zorla toplatırsın yoksa hiç öyle bir dertleri yoktur helal olsun adama

0
4

Tüm yorumlar (7)

Avatar
FbSinanSarp (Fenomen) | 16 Mart 2014, 10:37

Helal Russel reyiz artık sende bizden biri oldun çıktın

Cevap Yaz
0
1
MJdidem (Amatör) | 16 Mart 2014, 10:35

Birileri ''adamlık''tan bahseder birileri yapar.İşte Russell Crowe'un cömert gönlü..

Cevap Yaz
0
0
etdubrute (Figuran) | 15 Mart 2014, 11:38

Adamın dibisin Russell Crowe :) Filmide merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
1
StannisBaratheon (Dublör) | 14 Mart 2014, 20:31

Sanatçı dediğin... cümlesini tamamlayan adamlardandır Russell Crowe.

Cevap Yaz
0
1
joker29 (Artist) | 14 Mart 2014, 16:56

Biz aslında çöpleri niye yere atarız. Çünkü çöp kutusu yok. Yolda 2 kilometre yürüyorsun anca çıkıyor karşına. Çöp kutusu varda biz mi atmıyoruz.

Cevap Yaz
5
2
Görüşleriniz