Sinemalar.com

Harry Potter'dan Bir Film Daha

Harry Potter'dan Bir Film Daha
15 Mayıs 2014

Bu haberi duyduğunuzda şaşırmayın, Harry Potter'ın bir filmi daha geliyor. Ancak gelecek olan bu film Harry Potter filmlerinde baş ucunda duran Fantastic Beasts and Where to Find Them isimli kitabından uyarlanacak.

 

"Spin-off" olarak gelecek olan yeni filmde 2001 yılında J.K. Rowling'in kendisi tarafından yazılmış ve Harry Potter filmlerinde hep başıcı kitabı olarak yer almış bu hikayeyi sinemalara taşıyacaklar. Sekiz filmin ardından Warner Bros.'un böyle bir karar alması, elinde daha çok materyalin olduğunu işaret ediyor.

 

Yeni film Harry Potter hikayesinden 70 yıl öncesini konu alacak ve filmin ana karakteri Newt Scamander olacak. Newt Scamander, Harry Potter hikayesinde bu kitabı yazan kişi. Yeni serinin üçle olmasıyla birlikte, ilk film Ekim ayının 2016 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Popüler Yorumlar

Biarsi (Profesyonel) | 26 Mayıs 2014, 19:35

Umarım gerçekleşen bir yapım olur. Harry Potter gerçekten ayrı bir dünya. Kaç yaşıma geldim kitaplarını soluksuz okuduğum günleri unutmuyorum. 2016 da gelir elbet ^^

0
5

Tüm yorumlar (7)

Avatar
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 15:44

Dünya’nın ilk Harry Potter spin-off’u Fantastic Beasts and Where to Find Them için geri sayım başladı. Daha önce sizlere çekileceğini duyurduğumuz filmin vizyon tarihi de bugün Warner Bros. tarafından açıklandı.
Görünüşe göre sekiz filmin ardından elindeki materyali tükenmeyen Warner Bros., 2016 yılının Ekim ayında ilk spin-off’u vizyona sokmaya hazırlanıyor.
Çekilecek olan spin-off, Fantastic Beasts and Where to Find Them adlı kitaptan esinlenilerek senaryolaştırılmış durumda. Kitap 2001 yılında J.K. Rowling’in kendisi tarafından yazılmış ve Harry Potter filmlerinde Harry Potter karakterinin başucu kitabı olarak yer almıştı.
Harry Potter hikayesinde Newt Scamander tarafından yazılmış olarak gösterilen kitap senaryolaştırılırken, Newt Scamander karakterini merkezine almış durumda. Harry Potter’ın hikayesinden 70 yıl öncesini anlatacak olan yapım bir üçleme olarak düşünülüyor ve senaryosu da J.K. Rowling tarafından yazılıyor.
Fantastic Beasts and Where to Find Them adındaki ilk filmin (Filmin ismi muhtemelen değiştirilecektir.) vizyon tarihi de 2016 yılına denk geliyor. Diğer iki filmin birer yıl arayla vizyona gireceği tahmin edilse de, şimdiden bir şey söylemenin lüzumu olmadığı da bir gerçek.(alıntıdır).

Cevap Yaz
0
0
Biarsi (Profesyonel) | 26 Mayıs 2014, 19:35

Umarım gerçekleşen bir yapım olur. Harry Potter gerçekten ayrı bir dünya. Kaç yaşıma geldim kitaplarını soluksuz okuduğum günleri unutmuyorum. 2016 da gelir elbet ^^

Cevap Yaz
0
5
ufuk_faruk (Profesyonel) | 17 Mayıs 2014, 22:07

Ben anlamıştım zaten yüzükler efendisi işi bittikten sonra hobbit çekilip geçmiş anlatıldıysa bunda da 70 yıl önceden başlamışlar. 70 yıl önceden başladıklarına göre bundan bir seri çıkacak bence.

Cevap Yaz
0
1
IIITomHardyIII (Dublör) | 17 Mayıs 2014, 10:30

bence harry potter serisinde mıhteşem bir konu ve ortam var ama 3 tane arkadaşımız her ne kadar hepsini sevsemde filmin ciddiğiliğini birazcık minnacık bozuyor ama bu filmde hiç işi çocuk karıştırılmadan geçmişi karanlık ve birazda korkunç şekilde anlatsalar tadından yenmez olacağı görüşündeyim.Beklentim yüksek bir yapım umarım iyi olur .

Cevap Yaz
0
2
omeraykol (Amatör) | 17 Mayıs 2014, 09:14

2016 mı yuhh :D :D

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz