JK Rowling Ailesi Öldürülen Kıza Mektup Yazdı

08.08.2014 09:52
JK Rowling Ailesi Öldürülen Kıza Mektup Yazdı

Yoksa siz JK Rowling'in insan kılığında bir melek olduğunu anlamamış mıydınız? Rowling'in Amerikalı Cassidy Stay'e gönderdiği moral paketi bunun bir kanıtı...

 

Harry Potter serisinin yazarı, iyilik meleği timsali JK Rowling, bütün hayranlarını gözyaşına boğan bir jest yaptı.

 

Amerikalı Cassidy Stay’in bütün ailesi, silahlı bir saldırıda öldürülmüştü. Anne babası ve 4 kardeşi öldürülen Cassidy, Houston’da yaşanan bu saldırıdan tesadüf eseri canlı kurtuldu. Olaydan sonra bir konuşmasında Harry Potter'dan alıntı yapan Cassidy'nin sesi, Rowling'e kadar ulaştı.

 

Polis raporlarına göre geçtiğimiz ay Ronald Lee Haskell adlı adam, tüm aile fertlerinin ellerini arkadan bağlayarak, onları yüzüstü yere yatırdı. Daha sonra hepsinin, kafasının arkasına ateş ederek öldürdü. Cassidy kafasının arkasından yaralanmış olmasına rağmen, bu saldırıdan mucize eseri sağ kurtuldu.

 

Olaydan 3 gün sonra Houston’da bir konuşma yapan Cassidy, Harry Potter’ın 3. Kitabı olan “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”ndan alıntı yaptı. Harry’nin akıl hocası Dumbledore’un sözlerinden alıntı yapan Cassidy, konuşmasında “Mutluluk, en karanlık anda dahi bulunabilir. Tabii insan ışığı yakmayı hatırlarsa…” sözlerine yer verdi.

 

JK Rowling’in Cassidy Stay’le tanışmasını istiyoruz” başlığıyla bir Facebook sayfası açıldı ve Cassidy’nin hikayesi burada paylaşıldı. Sayfayı bir haftada 4 bin kişi beğendi, sayfa bir süre sonra viral oldu. Rowling de sayfayı görmüş olsa gerek ki, Cassidy’ye Dumbledore’un ağzından, elyazısıyla, mor mürekkeple bir mektup kaleme aldı. Mektubun yanında Cassidy için bir asa, Hogwarts’a kabul edildiğine dair mektup, okul için alması gerekenlerin yazıldığı liste ve içinde JK Rowling’in imzası bulunan “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” kitabının bir kopyası bulunuyordu.

 

Rowling’in Cassidy’yle tanışması için sosyal medyada çağrı yapan sayfanın yöneticisi ise, olayın kendilerini çok mutlu ettiğini, ancak Rowling şahsen Cassidy ile tanışana dek sayfayı açık tutacaklarını açıkladı. Şimdi herkes, merak içinde Rowling'in Cassidy'yle bir araya gelip gelmeyeceğini bekliyor.