'Piyasadan Büyük Alacağımız Var' 4 Eylül'de Vizyonda!

03.09.2015 15:17

Sinema, Televizyon ve Medya dünyasında yaşanan birçok olaya bizzat maruz kalan ya da şahit olan GENÇ KAFA ekibinin ilk filmi “Piyasadan Büyük Alacağımız Var” 4 Eylül 2015 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

Genç kafa'nın ilk ürünü, 4 Eylül’de vizyona girecek olan sinema filmi “Piyasadan Büyük Alacağımız Var’’, absürt olmaktan kaçınmayan komedi anlayışını, yüksek samimiyetle harmanlayıp seyirciye sunuyor... Tiyatrodan televizyona, televizyondan sinemaya kadar uzanan bu geniş piyasadan alacaklarını, mizahı yoğun, macerası bol, esprisi çok bir dille anlatıyor.

Yapımcılığını (7 Kocalı Hürmüz, Adem’in Trenleri, Halam Geldi ve AMMAR filmlerinin yapımcısı) Sami Dündar’ın, yönetmenliğini genç kafa ekibinden Ekin Akçay’ın üstlendiği komedi filminin senaryosu da, yine genç kafa’dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’ın kaleminden çıkıyor... Filmin başrollerini genç kafa ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin’in yanı sıra, Baran Erdoğan ve Okan Sağlam paylaşıyor.

Genç kafa’nın genç sanatçılarına destek veren pek çok ünlü sanatçı da “Bizim de Piyasadan Büyük Alacağımız Var” diyerek rol alıyor. Salih Kalyon, Melek Şahin, Cem Özer, Barış Başar, Kamil Güler, Aykut Taşkın, Tevfik İnceoğlu, Ali Erdoğan, Ortans Kıvanç, Cahit Kaşıkçılar, Mehmet Auf, Başay Okay ve Toprak Sergen gibi değerli isimlerin de gönüllü desteğini, filmimizde buram-buram hissedeceksiniz.

Filmin kısa anlatısı:

Oyuncu üç arkadaş Tarık (İzzet Başlak), Ediz (Ali Yiğit San) ve Kadir (Baran Erdoğan), tiyatrocu Savaş Usta’nın (Salih Kalyon) babadan kalma tiyatro salonunda (Yeşilçam Sahnesi) oyunlar sergilemektedirler. Başarısız Organizatör Sadri (Ali Rıza Kara) oyunlara hiç seyirci bulamamaktadır. Çaresizlik içindeki genç oyunculara bir gün arkadaşları Yönetmen Ertem (Okan Sağlam) tarafından teklif gelir. Bir dizi projesi hazırlayacaklar ve TV kanalarına satacaklardır. Bu fikir herkesin aklına yatar. Böylelikle artık Tarık, Kadir, Ediz’le birlikte Organizatör Sadri, Yönetmen Ertem ve Yönetmen yardımcısı Ayşen (Rabia Tutal), Genç Kafa isimli grubu kurarak işe koyulurlar. Genç Kafa ekibi kısa sürede bir senaryo yazarak demo çekerler. Büyük bir kanalın yöneticisi projeyi çok beğenir ama proje kanal tarafından çalınıp, adı değiştirilerek yayınlanır.

Çaresizlik içindeki gençler mücadele etmeye karar verirler ama piyasa hiç de onlar kadar samimi, dürüst ve insani değildir. Maddi-Manevi alacaklarını tahsil etmeye azmeden Genç Kafa’(darlar), kendilerini trajikomik, eğlenceli, heyecanlı bir maceranın içinde bulurlar.