Die Hard 6’dan Haberler Var!

03.10.2017 11:34

Ünlü oyuncu Bruce Willis’in canlandırdığı cesur dedektif John McClane geri dönüyor! Die Hard (Zor Ölüm) serisinin altıncı filminin senaryosu şekillenmeye başladı. 

Deadline’ın haberine göre, daha önce dördüncü Die Hard filmi (Live Free or Die Hard – Zor Ölüm 4.0)’ün yönetmenlik koltuğuna oturan Len Wiseman, altıncı filmde ana karakter John McClane’in hem gençlik yıllarının hem de günümüzdeki halinin yer alacağını söyledi. 

İki yıl önce Die Hard: Year One olarak duyrulan altıncı yapımın halen üzerinde çalışılan senaryo taslağına göre, filmde 70’li yılların New York’unda polislik yapan John McClane’i de göreceğiz. Yani film hem ‘prequel’ (önceden başarıyla çekilmiş bir filmdeki karakterin hayatının daha önceki döneminin veya filmdeki hikayenin geçmiş zamanının konu alınışı) hem de ‘sequel’ (bir önceki filmin devamı) niteliğinde olacak. 

Oyuncu kadrosunu belirlemeye başlayacaklarını kaydeden Wiseman, “Bu filmde doğru oyuncu seçimi çok önemli. Çünkü bizden beklentiler çok yüksek olacak” ifadelerini kullandı. 

Len Wiseman, başrolünde yine Bruce Willis’in yer alacağı filmin yapımcılığını da Lorenzo Bonaventura ile birlikte üstlenecek. Henüz kesinleşmiş bir vizyon tarihi bulunmuyor.

En son çekilen Die Hard filmi 2013'te gösterime girmişti.