Sinemalar.com

Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor!

Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor!
28 Eylül 2017

Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan bir milyon öğrenci, beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanışacak. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, sinemanın sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi hayata geçiriliyor. Proje, birçok öğrenciyi ilk defa beyaz perde ile buluşturacak. 

İlk etapta Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 800 öğrenciyle Can Ulkay’ın Ayla filmini izleyecek. 

Türkiye’nin her ilinde, orta öğretim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz olarak film seyretme olanağı sunulacak. Proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor. 

Sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik, büyük ilgi görmesi beklenen projenin açılışı ise 29 Eylül’de Beyoğlu’ndaki Emek Sinemasında yapılacak. 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 800 öğrenciyle birlikte Ayla filmini izleyeceği açılışta sinema oyuncuları, yapımcı ve yönetmenler de çocuklarla birlikte yer alacak. 

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz