Tala Ashe, Müslüman Süper Kahraman Rolünde

11.10.2017 13:57
Tala Ashe, Müslüman Süper Kahraman Rolünde

İranlı aktris Tala Ashe, ilgiyle izlenen DC’s Legends of Tomorrow dizisinin üçüncü sezonunda bir ‘Müslüman Amerikalı süper kahramanı’ canlandırıyor. 

İran’da doğduktan sonra ABD’nin Ohio eyaletinde büyüyen 33 yaşındaki oyuncu, DC Comics karakterlerinden Zari Adrianna Tomaz (Isis)’e hayat veriyor. Beverly Hills’teki Televizyon Eleştirmenleri Birliği zirvesinde bir röportajda konuşan Tala Ashe, daha önce hassas ve doğru bir şekilde ele alınmamış projelerde çalıştığını, faturalarını ödemek için onay vermediği yapımlarda yer aldığını ve bunun oldukça acı verici olduğunu belirtti. 

Hayat verdiği Zari karakteri hakkında konuşan Tala Ashe, “Harika olan şey, onun etnik kimliği, kim olduğunun bir görünümü olduğu kadar o bir aktivist, doğruyu söylemekten çekinmeyen, dürüst, güçlü bir kadın. Medyada bir Müslüman - Amerikalının bu şekilde yansıtılması ve temsil edilmesi çok önemli. Üstelik toz pembe ya da nüanssız şekilde değil, gerçek bir kişi olarak” yorumunu yaptı.   

Üçüncü sezon prömiyerini dün yapan Legends of Tomorrow dizisinde, kendisini bir hacker olarak göreceğimiz Zari (Tala Ashe), aslında 1970'li yıllarda oldukça popüler bir karakterdi. Hatta The Secret of Isis isimli kendi dizisi vardı ve televizyonda kendi dizisi olan ilk kadın süper kahramandı. Yıllar içinde karakterin kendisinde, güçlerinde ve özelliklerinde birçok değişikliğe gidildi.