Sinemalar.com

Tala Ashe, Müslüman Süper Kahraman Rolünde

Tala Ashe, Müslüman Süper Kahraman Rolünde
11 Ekim 2017

İranlı aktris Tala Ashe, ilgiyle izlenen DC’s Legends of Tomorrow dizisinin üçüncü sezonunda bir ‘Müslüman Amerikalı süper kahramanı’ canlandırıyor. 

İran’da doğduktan sonra ABD’nin Ohio eyaletinde büyüyen 33 yaşındaki oyuncu, DC Comics karakterlerinden Zari Adrianna Tomaz (Isis)’e hayat veriyor. Beverly Hills’teki Televizyon Eleştirmenleri Birliği zirvesinde bir röportajda konuşan Tala Ashe, daha önce hassas ve doğru bir şekilde ele alınmamış projelerde çalıştığını, faturalarını ödemek için onay vermediği yapımlarda yer aldığını ve bunun oldukça acı verici olduğunu belirtti. 

Hayat verdiği Zari karakteri hakkında konuşan Tala Ashe, “Harika olan şey, onun etnik kimliği, kim olduğunun bir görünümü olduğu kadar o bir aktivist, doğruyu söylemekten çekinmeyen, dürüst, güçlü bir kadın. Medyada bir Müslüman - Amerikalının bu şekilde yansıtılması ve temsil edilmesi çok önemli. Üstelik toz pembe ya da nüanssız şekilde değil, gerçek bir kişi olarak” yorumunu yaptı.   

Üçüncü sezon prömiyerini dün yapan Legends of Tomorrow dizisinde, kendisini bir hacker olarak göreceğimiz Zari (Tala Ashe), aslında 1970'li yıllarda oldukça popüler bir karakterdi. Hatta The Secret of Isis isimli kendi dizisi vardı ve televizyonda kendi dizisi olan ilk kadın süper kahramandı. Yıllar içinde karakterin kendisinde, güçlerinde ve özelliklerinde birçok değişikliğe gidildi. 

Haber Kaynağı AP

Tüm yorumlar (2)

Avatar
duskunzurefa (Profesyonel) | 11 Ekim 2017, 23:17

Tabi canım eksiye basmak parayla değil ya, biri de iki kelimeyi bir araya getirip bir cümle kurmamış. Asıl soru şu: Bruce Banner budist denilse bir sayıda, Peter Parker yahudi denilse aksini iddia edilebilir mi? Bir Daredevilde bir katoliklik vurgusu var gibi veya Superman, bir uzaylı dini var mı yada hristiyan bir kahramandan yaşayış olarak farkı var mı? Tabiki bütün çizgi romanlara hakim değilim ama kahramanlar arasında bir fark gördüğümü hatırlamıyorum. Bunda da yaşayış olarak bi fark var mı? Bir WonderWomandan ne farkı var mesela? Zamanında ismen bir de müslüman kahraman olsun denilmekten başka bir şey yapılmış mı? Gerçekten karakter detaylandırılmış mı?

Cevap Yaz
0
1
MFatihTURAN (Profesyonel) | 7 Mart 2018, 18:35

Hacker'mış yazdığı kadarıyla. Hacker'dan süper kahraman olur mu muallak. Bekleyip görecez artık nasıl oluyormuş

0
0
duskunzurefa (Profesyonel) | 11 Ekim 2017, 13:14

Hiç okumadım karakteri. Ne yapıyormuş kötü adamı yendikten sonra iki rekat şükür namazı mı kılıyormuş.

Cevap Yaz
3
1
Görüşleriniz