Cingöz Recai'nin Galası Yapıldı

12.10.2017 11:43

Yazar Peyami Safa'nın 1924 - 1928 arasında ilk serisi yayınlanan aynı isimli eserinden uyarlanan Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filminin Kanyon AVM’deki galası birçok ünlü ismi bir araya getirdi. 

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı, senaryosunu Kerem Deren’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Musa Uzunlar ve Fatih Artman isimleri başı çekiyor. 

Galada konuşan Yönetmen Onur Ünlü, konunun daha önce iki kez beyaz perdeye uyarlandığını hatırlatarak, “Bence bir halka olarak o filmlerin üzerine eklenecektir. Bu bizim için önemli bir nokta. Büyük bir film yaptık, ortaya güzel bir iş çıktı. Bu film başarılı olursa, başkaları da böyle filmler yapar” dedi. 

Cingöz Recai'yi canlandıran Kenan İmirzalıoğlu, “Hikayeyi 2017'ye taşıdık. Bu yılın gerçekleriyle filmi yaptık. Çok özel bir oyuncu kadrosu var. Keyifle çalıştık. Yapımcımız da filmin yapımı için elinden geleni yaptı ve hakkını verdi. Özel bir buluşma olduğunu düşünüyorum. İnşallah seyirci de keyif alır" diye konuştu. 

Başkomiser Rıza’yı oynayan Haluk Bilginer de, çok çalıştıklarını, seyircinin de filmi beğenmesini umduğunu, çok keyifli bir çalışma dönemi geçirdiklerini ve çekim aşamasında çok mutlu olduğunu vurguladı. 

Göze karakterine hayat veren Meryem Uzerli ise, "Cingöz Recai çok farklı ve özel bir film. İçinde her duygu var. Çekimleri St. Petersburg'da ve İstanbul'da yaptık. Çok güzel enerjisi olan bir film. Ben Haluk Bilginer ve Kenan İmirzalıoğlu'yla tanıştığım için Allah'a şükrediyorum. Çok güzel bir kadro olduk" ifadelerini kullandı. 

Merakla beklenen film 13 Ekim’de (yarın) sinemaseverlerle buluşacak.