Dünya Yıldızları Antalya’ya Geliyor

16.10.2017 13:37
Dünya Yıldızları Antalya’ya Geliyor

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, dünyaca ünlü sinema sanatçılarını Antalyalı sinemaseverlerle buluşturacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 21- 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, Christopher Walken, Juliette Lewis, Matt Dillon, Lindsay Lohan ve Gérard Depardieu gibi dünyaca ünlü isimlerin katılımıyla ‘marka kimliğini güçlendirmeye devam edecek.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, ağırladığı dünyaca ünlü yıldızlarla ses getirmeye hazılanıyor. Merakla beklenen festivalde bu yıl, Akademi ödülü, SAG ve BAFTA Ödülü sahibi, Altın Küre, Tony ve Emmy ödülü adayı Amerikalı sinema ve tiyatro oyuncusu Christopher Walken; dünyaca ünlü ‘Juliette and the Licks’ grubunun solisti olan ve aynı zamanda birçok sinema filminde de rol alan Amerkialı aktris Juliette Lewis; 70'lerde başlayan kariyerine 80’lerde gençlerin idolü olarak devam eden Akademi ve SAG ödüllü Amerikalı aktör, yönetmen ve senarist Matt Dillon; kariyerine çocuk model olarak başlayan, 1998 yılında henüz 11 yaşındayken ilk Disney filmi olan Parent Trap’te oynayan, Amerikalı oyuncu, model, pop şarkıcısı ve söz yazarı Lindsay Lohan; Oscar’a aday gösterilen Altın Küre Ödülü sahibi Fransız oyuncu Gérard Depardieu Antalyalı sinemaseverlerin karşısına çıkacak. 

Artistik direktörlüğünü Mike Downey'nin üstlendiği festivalin jüri başkanlığını Filistinli yönetmen Elia Suleiman yapacak. Festivalin jüri üyeliklerine ise ünlü senarist Rebecca Lenkiewicz, birçok film müziğine imza atan dünyaca ünlü besteci Kjartan Sveinsson, ABD'deki ilk resmi Türk tiyatrosunun kurucularından Fadik Sevin Atasoy ve Karim Ainouz seçildi. 

Rebecca Lenkiewicz, 'Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı' ile 'En İyi Senaryo' ve 'En İyi Film' dallarında Avrupa Film Ödülü alan Ida filminin senaristleri arasında yer alıyor. Yönetmen Karim Ainouz da filmleriyle ulusal ve uluslararası festivallerde aldığı sayısız ödülle dikkat çekiyor.