Eyüp Film Akademisi'nden Sinema Eğitimi

21.10.2017 16:15
Eyüp Film Akademisi'nden Sinema Eğitimi

İstanbul’daki Eyüp Film Akademisi, üçüncü yılında 30 kişiye sinema yönetmenliği, senaryo yazarlığı, sinematografi, oyuncu yönetmenliği, film eleştirmenliği, yapımcılık, kurgu teknikleri ve görsel efekt konularında ücretsiz dersler verecek. 

Eyüp Belediyesi’nin İstanbul Medya Akademisi eğitim koordinatörlüğünde ve TRT’nin medya sponsorluğunda gerçekleştirdiği Eyüp Film Akademisi’nde 30 kişi 7 aylık sinema dersleri alacak. Başvurular 6 Kasım’a kadar yapılabilecek. Mülakat sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılar eğitimlerden faydalanabilecek.

Sinemanın usta isimlerinin eğitmenliğinde gerçekleşecek program, uygulama ve teoriğin bir arada yer aldığı bir eğitim metodu içerisinde sunulacak. Bir yönetmenin sahip olması gereken bütün özelliklerin katılımcıya aktarılması ve öğrenciyi bu misyon doğrultusunda mezun etmek amaçlanıyor. 

Akademi derslerini yönetmen Derviş Zaim, senarist-yönetmen Ümit Ünal, oyuncu-yönetmen Görkem Yeltan, kurgu yönetmeni Mustafa Preşeva, yapımcı Oğuz Peri, senarist-yönetmen Elif Eda Karagöz, yönetmen Semir Aslanyürek, yapımcı-yönetmen Koray Demir, görüntü yönetmeni Ege Ellidokuzoğlu, sinema yazarı-gazeteci Burçak Evren ve Yazar Cihan Aktaş gibi isimler verecek.