Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (10 Kasım 2017)

10.11.2017 17:55

10 Kasım 2017 haftasında 5’i yerli 7 yeni film izleyicilerle buluştu. 

İngiliz polisiye yazarı Agatha Christie’nin beyaz perdeye uyarlanan olan en ünlü eserlerinden Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet) filmi, Michael Peņa, Penelope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer ve Daisy Ridley gibi sevilen isimleri bir araya getiriyor. 1935 yılında geçen film, İstanbul - Paris yolculuğu yapan ekspres treninin içinde işlenen cinayetin dedektif Hercule Poirot (Kenneth Branagh) tarafından aydınlatılmasını konu alıyor.

Usta oyuncu Şener Şen ve ünlü yönetmen Yavuz Turgul, Yol Ayrımı filmi ile yedinci kez bir arada! Kadrosunda Mert Fırat, Nihal Yalçın, Rutkay Aziz ve Tilbe Saran’ın da yer aldığı dram türündeki film, hayatını babasından devraldığı bir tekstil şirketine adayan ancak geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama olan bakış açısı değişen katı ve agresif yönetici Mazhar Kozanlı’nın (Şener Şen) hikayesini anlatıyor.

Kiralık Aşk dizisinde de birlikte yer almış Elçin Sangu ve Barış Arduç’un başrolde olduğu, geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını oluşturan bir adam ve tüm hayatını geçmişi üzerinde yaşadıkları üzerinde kuran bir kadının hikayesinin anlatıldığı, asıl sevginin mükemmellikte değil kusurlarda saklı olduğunun vurgulandığı romantik – komedi türündeki Mutluluk Zamanı, haftanın bir diğer yerli yapımı olarak dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Cüneyt Faruk Arkın’ın yaptığı, birbirlerine kelepçelenmiş haldeki idam mahkumu Arkın ve tahliyesine iki gün kalan Cüneyt karakterlerinin ilginç hikayesinin konu edildiği macera ve dram türündeki Ağır Kelepçe, bu hafta vizyona giren yerli filmler arasındaki yerini aldı.

Türk edebiyat tarihinin en önemli isimlerinden Sabahattin Ali'nin edebiyatçı kimliğinin yanı sıra sevdaları, fikir dünyası, onu fail-i meçhule götüren dönemin sosyo-politik dinamikleri ve Türkiye’nin çalkantılı zamanlarının anlatıldığı belgesel film Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali, diğer filmlerle birlikte yeniden salonlardaki yerini aldı.

Finlandiya'ya gelip sığınma hakkı talep eden, reddedildikten sonra yasadışı yollarla ülkede kalmaya çalışan Suriyeli bir göçmenin, Helsinki’de yaşayan kumarbaz bir restoran sahibi ile yollarının kesişmesini anlatan dram – komedi türlerindeki Finlandiya – Almanya ortak yapımı Umudun Öteki Yüzü, haftanın en önemli filmlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

İstanbul’da maddi sıkıntılar çeken bir ailenin kendilerine miras kaldığı haberi üzerine Azerbaycan’a olan yolculukları ve mirası alabilmek için onlara verilen listedeki maddeleri birlikte yapmak zorunda kalmalarının anlatıldığı Türkiye – Azerbaycan ortak yapımı komedi filmi Yanlış Anlama, gösterime giren filmler arasında.