Sinemalar.com

Uslu: Süper kahramanlar Ayla filmini geçemedi

25 Kasım 2017

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu, “Bütün süper kahramanlar aynı filmde toplandı, Batman’i, Superman’i, Ayla’nın karşısına koydular ama başarılı olamadılar” dedi. 

Popüler DC Comics kahramanlarını bir araya getiren Justice League (Adalet Birliği) filmine atıfta bulunan Mustafa Uslu, Türkiye’deki sinema salonlarında Ayla filminin dördüncü haftasında olmasına rağmen gişede bir numara olduğunu vurguladı. 

İddialı açıklamalarda bulunan ünlü yapımcı, “Yüzde 100, açık ara Oscar’ı alacağımıza inanıyorum. Hangi kurul, heyet ya da komite bu filmi görmezden gelebilir? Bu hikayenin dünyada eşi, benzeri yok. Komitelerde Ayla’nın Oscar’a ihtiyacı yok, Oscar’ın Ayla gibi bir hikayeye ihtiyacı var’ deniyor” ifadelerini kullandı. 

Türk sinemasının Ayla ile yeni bir ivme kazanacağına inandığını söyleyen Uslu, “Dizi kıvamında projeler yapıp sinema filmi diye piyasaya koydular. Yönetmeni, oyuncuları hatta kameramanları bile aynı. Maalesef Türk halkı başka seçeneği olmadığı için bunları izlemek zorunda kalıyor" diye konuştu.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
sofitheles (Profesyonel) | 29 Kasım 2017, 17:51

son paragraf dışında tamamen saçmalık olan bir açıklama

Cevap Yaz
0
0
Cool71 (Profesyonel) | 26 Kasım 2017, 17:24

Son paragraf çok doğru umarım Ayla ülkemiz adına büyük başarılara imza atar

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz