Sinemalar.com

Ajan 007’yi kadın ve siyahi oyuncu da canlandırabilir

Ajan 007’yi kadın ve siyahi oyuncu da canlandırabilir
31 Aralık 2017

Usta aktör Daniel Craig’in 25. ve 26. James Bond filmlerinde de Ajan 007’yi oynamasının ardından gelecekte bu rol için kimin seçileceği şimdiden merak konusu. 

Pierce Brosnan’ın ardından beş kere James Bond’a hayat veren Craig, daha önce yaptığı açıklamalarda artık bu rolden emekli olduğunu söylemiş, ancak cazip teklifler üzerine iki filmlik anlaşmaya daha imza atmıştı. 

007 James Bond’un yapımcısı Barbara Broccoli, Daniel Craig’den sonra boşalacak koltuğa bir kadın ya da siyahi oyuncunun oturabileceğini söyledi. Broccoli, “Bu filmler, kendi zamanlarını yansıtmaya meyillidirler. Bu sebeple biz de sınırları zorlamaya çalışıyoruz. Herşey olabilir. Şu an Craig’le mutluyuz ancak geleceğin ne getirebileceğini kim bilir?” dedi. 

James Bond rolü için daha önce 45 yaşındaki İngiliz siyahi aktör Idris Elba’nın da ismi gündeme gelmişti. Henüz resmi adını almayan ve yönetmenlik koltuğu da şimdilik boş olan 25. James Bond filmi 8 Kasım 2019’da gösterime girecek. 

Haber Kaynağı Digital Spy

Tüm yorumlar (4)

Avatar
yasin_cilingir_71 (Amatör) | 3 Ocak 2018, 15:47

İdris Elba gayet iyi bir oyuncu. Matt Demon olabilir

Cevap Yaz
0
0
Cool71 (Profesyonel) | 2 Ocak 2018, 22:27

Hollywood pozitif ayrımcılığın cılkını çıkardı

Cevap Yaz
0
1
enfarktuss (Dublör) | 1 Ocak 2018, 14:32

Son zamanlarda kült haline gelmiş her şeyde bunu yapıyorlar. Çizgi romanlardan tutun beyaz perdede ki her karakterde ve tipte hastalık haline getirdiler artık bunu. Markalaşmış bir karakteri zenci ya da kadın yapınca eşitlik getirmiş olmuyorsunuz. Hala kadın ve erkek başroller arasında deli gibi ücret uçurumu var, son zamanlarda Harvey Weinstein'den başlayıp kartopu misali büyüyen ki asla Hollywood'la sınırlı olmayan taciz skandalları göz önünde. Bence bir şeyleri değiştirmek ya da farkındalık yaratmak istiyorsanız bunlarla başlayın keza yapımcıların bu atakları oldukça yapmacık ve aptalca.

Cevap Yaz
0
1
ufuk_faruk (Profesyonel) | 31 Aralık 2017, 22:16

James Bond üzerinden bunun derine düşmeleri saçma olmuş Ha kadın ha erkek ha zenci ne farkedecekse. İzlerken ırkçılık var gibi bir yaklaşım bile aklımıza gelmemişken bu neyin kafası. Hayır şöyle bir şey yapabilirsin içine zenci bir erkek koyarsın James Bond yardımcısı ve işi öyle yürütürsün. Saçma bir gündem yaratmışlar

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz