Sinemalar.com

Black Panther’in ‘kötü’ adamı, Heath Ledger'ı (Joker) örnek almış

Black Panther’in ‘kötü’ adamı, Heath Ledger'ı (Joker) örnek almış
31 Aralık 2017

Marvel Sinematik Evreni’nin merakla beklenen yeni filmi Black Panther’de villain (kötü karakter) Erik Killmonger’ı canlandıran Michael B. Jordan, rolüne ilişkin açıklamalarda bulundu. 

DC evreni filmi The Dark Knight’ta (2008) Joker karakteriyle efsanevileşen Oscar’lı merhum oyuncu Heath Ledger’a atıfta bulunan 30 yaşındaki Amerikalı aktör, yeni bir röportajında şunları söyledi: 

“Bir oyuncu veya hayran olarak performansları izliyorsunuz. Heath Ledger’ın performansını da görüyorsunuz, söyleyeceğiniz şey ‘vaov’ olur. İlham kaynağım o, böyle bir şeyi denemek isterim. Aynı zamanda Michael Fassbender’ın Magneto’su da var. Bu roller arasındaki yerimi bulmaya çalışıyorum. Başaramasam da en azından çabalarım.”

Michael B. Jordan, oyunculuğu ile büyük övgü aldığı 2015 yapımı Creed filmindeki rolüyle farklı kurum ve festivallerden toplam 8 ödüle layık görülmüştü. 

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın yaptığı Black Panther, 16 Şubat 2018’de sinemaseverlerle buluşacak. 

Haber Kaynağı Empire

Tüm yorumlar (3)

Avatar
Terekeme (Dublör) | 4 Ocak 2018, 01:01

Heath Ledger'in adını görünce bir burukluk çöktü içime. Umarım Jordan da Ledger'in Jokeri gibi efsane bir rol alır ve hakkıyla canlandırır.

Cevap Yaz
0
0
kisakizan55 (Dublör) | 1 Ocak 2018, 16:19

ilerde böyle anılmak güzel. huzur içinde.....

Cevap Yaz
0
0
ufuk_faruk (Profesyonel) | 31 Aralık 2017, 22:21

Heath Ledger hayatımda gördüğüm en iyi joker karakteriydi ve bir gün birinin onun performansı üzerine çıkacağını düşünmüyorum.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz