Sinemalar.com

Jodie Foster: Süper kahramanlar Hollywood’u mahvediyor

Jodie Foster: Süper kahramanlar Hollywood’u mahvediyor
31 Aralık 2017

Oscar’lı oyuncu Jodie Foster, aralarında süper kahramanların da bulunduğu çok büyük bütçeli filmlerin şimdiki Hollywood’u ve geleceğini mahvettiğini söyledi. 

55 yaşındaki Amerikalı aktris, Cuma günü yayınlanan röportajında, büyük stüdyoların filmlerin kalitelerine aldırış etmeden mümkün olduğu kadar fazla izleyici kitlesini çekmeye çalıştıklarını ve ‘görselliği’ yem olarak kullandıklarını belirtti. 

Sinemaya gitmenin artık bir ‘eğlence parkına’ gitmeye benzediğini kaydeden Foster, “Stüdyolar kitleleri toplamak ve hissedarları memnun etmek için bol makyajlı kötü içerik üretiyor. Evet iyi para kazanıyorsun ama dünyayı da enkaza çeviriyorsun. Bu gidişat, önce Amerikan seyircisinin, daha sonra da dünyanın geri kalanının izleme alışkanlıklarını mahvediyor. Süper kahramanlar hakkında 200 milyon dolar bütçeli filmler yapmak istemiyorum” dedi. 

Ünlü oyuncu, bu konuda bir istisna yapacaksa da, filmini çekeceği süper kahramanın “gerçekten karmaşık bir psikolojiye” sahip olması gerektiğini vurguladı. 

En son Black Mirror dizisinin dördüncü sezonundaki Arkangel bölümünün yönetmenlik koltuğuna oturan Foster, Steven Spielberg ya da Clint Eastwood gibi ‘dokunulmaz’ isimler bir kenara konulursa Hollywood'da yönetmenliğe olan saygının giderek azaldığını da sözlerine ekledi. 

Haber Kaynağı Radio Times

Tüm yorumlar (3)

Avatar
kingslayer (Profesyonel) | 4 Ocak 2018, 21:24

Sonuna kadar haklı.Her yıl onlarca süper kahraman filmi çıkıyor.İçlerinden biri ortalama üstü kalanı çer çöp. Mesela bu yıl Logan dışında aklımda iyi bir şekilde kalan süper kahraman filmi yok.

Cevap Yaz
0
0
kisakizan55 (Dublör) | 1 Ocak 2018, 16:07

haklı. şimdilerde artık herkes izliyor bu tür yapımları özellikle çocuklar. öyle çok kendilerini kaptırıyorlar ki artık aldıkları herşey de süper kahraman resimleri, adları ve şekilleri var. kaliteli yapımlara hiç şans verilmiyor. yani en azından 2 si bir arada olmalı. sadece eğlence odaklı filmler izlenilmemeli. bu durum biraz da vizyona giren filmlerin kaliteleriyle de alakalı. sinema da izlicem diye tutturan çocuğa, 7-8 film arasından seçmeye bir tane seçmeye itiliyoruz. bu normal bi olabilir ama en azından hafta da bir adam akıllı film bir tane film koyun ya. mükemmel bir dünya yaratamayabiliriz ama aptallaşmaya da gerek yok

Cevap Yaz
0
2
cumhurcemoglu26 (Jön) | 1 Ocak 2018, 08:55

Jodie Foster hanımın
görüşlerine tamamıyla katılıyorum ve kendilerini gönülden destekliyorum.....

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz