Obi-Wan Kenobi’yi yine oynamak istiyor!

08.01.2018 18:42
Obi-Wan Kenobi’yi yine oynamak istiyor!

Star Wars (Yıldız Savaşları) filmlerinde ikonik karakter Obi-Wan Kenobi’nin genç halini canlandıran ve adeta rolüyle özdeşleşen aktör Ewan McGregor, çekilmesi planlanan yeni filmde yer almak istediğini söyledi. 

Obi-Wan Kenobi’yi temel alan spin-off (yan hikaye) projesinin çekimlerine 2019 yılının Ocak ayında başlanacağı belirtiliyor. Lucasfilm’in merakla beklenen bu Star Wars filminin yönetmenlik koltuğuna özellikle 2000 yapımı Billy Elliot’tan hatırlayacağımız Stephen Daldry’nin oturacağı iddia ediliyor.

ABD’de bir gazeteye konuşan 46 yaşındaki İskoç oyuncu, Star Wars: The Last Jedi filmini çok sevdiğini ve artık Yıldız Savaşları evrenine geri dönmeyi istediğini anlattı. Gregor, “Yeni projeyle ilgili çok şey konuşuluyor. Yine Obi-Wan’ı oynamayı çok isterim. Ancak filmle ilgili sizden daha fazla şey bilmiyorum. The Last Jedi’ı Noel tatilinde izledim. Çok çok güzeldi, filmi sevdim” dedi. 

Usta oyuncu, Jedi Kenobi’ye 1999 – 2005 tarihleri arasındaki üçlemede hayat vermişti. Yapımcılığını Tracey Seaward’ın üstleneceği solo Obi-Wan Kenobi filminin vizyon tarihinin ise 2020’yi bulabileceği söyleniyor.