Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Stephen Daldry

Extremely Loud And ıncredibly Close Fragman
Stephen Daldry profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
26 oy
25 kullanıcının favorisi

Stephen Daldry

İngiltere

2 Şubat 1961

Stephen Daldry Biyografisi

İngiliz tiyatro ve film yönetmeni.

1993 ve 1994'de En İyi Yönetmen dalında Laurence Olivier Tiyatro Ödülü 'nü kazanan Daldry, 1994'de bu sefer Broadway 'de Tony Ödülleri çerçevesinde bu ödülü almıştır.

Daldry, ilk önemli filmi Billy Elliot ile BAFTA ödüllerinde En İyi İngiliz Filmi ödülünü almıştır. En İyi Yönetmen Akademi Ödülü 'ne aday gösterilmiştir. 2003 yılında Nicole Kidman 'ın En İyi Kadın Oyuncu Oscarını kazandığı The Hours filminin yönetmiş ve En İyi Yönetmen dalında ikinci kez Oscar'a aday gösterilmiştir. 2008 yapımı Kate Winslet ve Ralph Fiennes 'in başrollerinde oynadığı aynı ismli kitaptan uyarlanan The Reader filminin yönetmiştir.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (10)

Avatar
FORHAN (Jön) | 17 Nisan 2016, 20:56

Saatler filmi de izlenebilecek bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
FORHAN (Jön) | 4 Mart 2015, 13:12

Billy Elliot filmi ile tanımıştım sonra Okuyucu gibi güzel bir filmini seyrettim sırada Saatler var .

Cevap Yaz
0
0
vabaki (Profesyonel) | 15 Temmuz 2012, 18:20

Çok Gürültülü ve Çok Yakın filminin yönetmeniymiş bir kitap dakini mükemmel yansıtmış helal olsun tebrik ederim

Cevap Yaz
0
1
ucancocuk (Profesyonel) | 7 Ocak 2012, 11:39

Bir sonraki filminde de Kate Winslet'a başrol vermesini arzuladığım seçkin yönetmen keza rivayete göre The Reader'daki Hanna Schmitz karakterini canlandırması için teklif önce Nicole Kidman'a gitmiş (yönetmenin bir önceki filmi Hours'la oscar ve bir çok ödül alan Nicole) Nicole'ün hamileliği nedeniyle ya da Avusturya'yı mı çekiyormuş ne yani neyse ne kader ağlarını örmüş ve teklif tanrıya şükür ki Kate Winslet'a gitmiş ve sonuç ortada. Kate bu filmle dünyaya bi aktrisin ne demek olduğunu öğretmiştir. Yani yönetmenin böyle çalıştığı isimlerle bi daha çalışma gibi bir adeti varsa Kate'i es geçmesin keza büyük küçük girdiği her rolle devleşebilen bir ilah1 (bu da biraz Stephen üzerinden Winslet güzellemesi oldu ama artık idare etççeniz)

Cevap Yaz
0
0
evilhazal (Jön) | 23 Nisan 2011, 16:48

üç filminide izledim tüm filmlerini izlemiş olduğum nadir yönetmen alt tarafı üç filmi olduğuna inanamadım ve üçüde birbirinden iyi az ve öz diye ben buna derim müthiş filmlerinde bir renk var ben çok beğeniyorum adamın filmlerini okuyucu ve saatleri önceden izlemiştim billy elliotu şimdi denk gelip izledim gerçekten çok beğendim zaten ödüllerle başarısı tecillenmiş.birde
Nicole Kidman
Meryl Streep
Julianne Moore
Kate Winslet
Ralph Fiennes gibi sanatçıları filminde oynatmak bu kadar az film yapmış ve filmlerinin iyi olacağı belli bile değilken bu isimleri filmlerinde oynatabilmesi bile müthiş bi durum.
 

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz